Společně se spolujezdcem Romanem Peškem a jejich vozem Mitsubishi Lancer EVO IX vyjeli na cílovou rampu šestého a posledního sprintu sezony a přebrali poháry pro vítěze třídy 3. Aby toho nebylo málo, dalším parádním výsledkem je celkové druhé místo ve třídě v hodnocení sprintového šampionátu.

V absolutním pořadí skončili Jaroslav Pešl s Romanem Peškem na desátém místě, jenže jejich hlavní boj se na tratích na Vsetínsku odehrával v jejich vlastní třídě 3, kde soupeřili rovní s rovnými. A tam si vedla posádka JP Motorsport teamu parádně. Po bezproblémovém závodě si Pešl s Peškem dojeli na cílovou rampu pro první místo a náležitě se tak v cíli mohli radovat. „Už několikrát v minulosti jsme byli strašně blízko, bylo hodně druhých a snad ještě více třetích míst ve třídě. Tak teď to konečně vyšlo a máme to," radoval se v cíli Rally Vsetín pilot posádky Jaroslav Pešl.

Valašskomeziříčský jezdec vyhrál na „domácím" podniku čtyři z osmi rychlostních zkoušek, v dalších třech byl o kousek druhý, takže nebylo pochyb o tom, že jeho vítězství bylo naprosto zasloužené. „Byl to krásný závod. Bylo to opravdu hodně, hodně rychlé. Snažili jsme se to pálit co nejrychleji. Jednak to bylo doma a my se chtěli předvést, jednak jsme ještě stále byli ve hře i o celkové stříbro ve třídě, což nás hodně motivovalo," popisoval Pešl závod, který mu přinesl nakonec kromě vítězství ve třídě 3 přinesl i další velkou radost – stříbro v celkovém hodnocení sezony ve třídě 3. „To je skutečně další velká radost. Věděli jsme, že musíme skončit o nějaké to místo před Lumírem Firlou, a to se nám ve Vsetíně podařilo. Jsme za to moc rádi."

VIDEO, FOTO: Vsetínskou rally vyhrál Tomaštík a je novým mistrem republiky

Po skončení posledního podniku sezony nezapomněl 34letý pilot na všechny, kteří mu s jeho závoděním pomáhali nebo jej podporovali. „Chtěl bych poděkovat všem partnerům a sponzorům za podporu, také mechanikům za parádní práci po celý rok a v neposlední řadě i našim fanouškům a všem, kteří nám drží palce," poslal Pešl poděkování.

Kromě premiérového vítězství v kariéře a celkového stříbra ve třídě se může Jaroslav Pešl radovat i do třetice. Velkou radost mu totiž dělá i letos nově založený JP Motorsport junior team, ve kterém jezdí i jeho pětiletý syn Jindřich. Ten se skvěle ohání na motokárách. „Jindřich společně s jeho vrstevníkem a kamarádem Filipem Juřicou jezdil letos celou sezonu seriál motokárových závodů Moravský pohár. Dařilo se jim parádně, například poslední podnik v Dunajské Stredě na Slovensku Jindřich vyhrál. Obecně oba kluci nasbírali za celou sezonu spoustu zkušeností, které budeme chtít prodat zase v příštím ročníku," dodal Jaroslav Pešl.