Populární Valaška se pojede jako první podnik pětidílného seriálu RallySprint Série, jenž se stal nástupcem MČR jednodenních závodů. Nově ale jen pro vozy poháněné jednou nápravou. Pro borce s nejsilnějšími vozy poháněnými všemi nápravami, kteří budou zřejmě zajímat fanoušky nejvíce, bude vypsán Pohár 2+. Vítěz Valašské rally 2015 projede cílovou rampou na meziříčském náměstí v sobotu v 17.30 hodin.

Ve 34. ročníku, který nese oficiální název Rocksteel Valašská rally 2015, čeká na posádky celkem šest rychlostních zkoušek o celkové délce 70 kilometrů. „Připravena je kompaktní rally na třech úsecích rychlostních zkoušek, které se pojedou každá dvakrát. V sobotu dopoledne jsou na programu erzety v okolí Lipníka nad Bečvou a Hranic na Moravě, odpoledne poté jezdci zavítají do blízkosti Vsetína," představil letošní ročník soutěže její ředitel Miroslav Hošák.

Favority na absolutního vítěze Valašky je nutno pochopitelně hledat v nejatraktivnější kategorii „čtyřkolkářů" v Poháru 2+. Zde patří k největším favoritům Slovák Jaroslav Melichárek (Ford Fiesta RS WRC), Roman Odložilík (Subaru Impreza WRC) či úřadující slovenský šampion Grzegorz Grzyb z Polska (Ford Fiesta R5). Velmi vysoko může být také další polský jezdec Lukasz Habaj (Ford Fiesta R5) či předloňský vítěz a loni šestý muž celkového pořadí Martin Vlček (Škoda Fabia S2000).

Valašská rally nabídne i letos několik novinek. „Jedná se například o povinné divácké zóny na každé rychlostní zkoušce nebo velké informační tabule na příjezdových cestách k jednotlivým erzetám," vyjmenoval ředitel Hošák.

Centrem rallye bude již počtrnácté Valašské Meziříčí. Ředitelství soutěže nalezne azyl opět v osvědčených prostorách městského úřadu, administrativní i technická přejímka proběhne v Autocentru Lukáš ve Valašském Meziříčí-Bynině, servisní parkoviště je umístěno do areálu Pily Křižan v Nádražní ulici. Start a cíl se uskuteční opět na náměstí ve Valašském Meziříčí. Vítězná posádka Valašské rally 2015 bude na cílové rampě na náměstí ve Valašském Meziříčí v sobotu v 17.30 hodin.

Časový plán Valašské rally

Start: náměstí Val. Meziříčí (9)

RZ 1 Helfštýn (Rakov – Podhůra, 14,59 km, průjezd prvního jezdce 9.37 hodin)

RZ 2 Špičky (Hranice – Hustopeče, 12,00 km, 10.16)

RZ 3 Helfštýn (Rakov – Podhůra, 14,59 km, 12.21)

RZ 4 Špičky (Hranice – Hustopeče, 12,00 km, 13.00)

RZ 5 Vsetín (Vsetín – Malá Bystřice, 8,41 km, 15.02)

RZ 6 Vsetín (Vsetín – Malá Bystřice, 8,41 km, 17.07)

Cíl: náměstí Val. Meziříčí (17.30)

Kde hledat favority Valašské rally?

Startovní čísla favorizovaných posádek Valašské rally 2015

1 Jaroslav Melichárek, Erik Melichárek (Slov., Ford Fiesta RS WRC)

2 Roman Odložilík, Martin Tureček (Subaru Impreza WRC)

3 Grzegorz Grzyb, Robert Hundla (Polsko, Ford Fiesta R5)

4 Martin Koči, Lukáš Kostka (Slov./ČR, Ford Fiesta R5)

5 Lukasz Habaj, Piotr Wos (Polsko, Ford Fiesta R5)

6 Martin Vlček, Jindřiška Žáková (Škoda Fabia S2000)