„Bylo by to krásné. A popravdě kádr na to máme. Jen bude potřeba kromě pevného zdraví i házenkářského srdíčka a štěstí. Cítíme šanci,“ přiznala 19letá spojka Robe, která ale po sezoně zamíří do kádru rivala – pražské Dukly.

„Podepsal jsem zde tříletou smlouvu, už se moc na hlavní město těším,“ hlásí odchovanec ivančické házené, kterého ke změně dresu vedly i studijní důvody. „Nyní maturuji a chci na vysokou školu do Prahy. Změnu beru i jako další krok v mé házenkářské kariéře,“ dodal.

Kdy jste se tedy rozhodl pro změnu klubových barev?
K dohodě s úřadujícím mistrem došlo na začátku kalendářního roku. Konkrétní nabídky jsem tehdy měl jen ze Zubří a Dukly, další kluby se spíše jen zajímaly. Důvodů ke změně bylo více, nechci je tady rozebírat.

Kromě vás a trenéra má namířeno jinam více hráčů zuberské kabiny?
O dalších nevím. Asi i další hráči určitě mají nabídky, ale osobně očekávám, že kádr pro příští sezonu se více méně nezmění. Každý rok někdo odejde a přijde, je to normální.

To se asi v dresu Dukly budete muset Zubří bát, ne?
(smích) rozhodně to pro mě budou pikantní souboje. Ale bát asi ne.

Jaké máte další plány a cíle?
V první fázi se prosadit do základní sestavy Dukly a vystudovat vysokou skolu se zaměřením na přírodovědu nebo sport, zajímám se také o výživu. V budoucnu bych se ale velmi rád posunul házenkářsky ještě dále, vyzkoušel zahraniční soutěž. Mým cílem je německá nejvyšší soutěž a můj nejoblíbenější klub THW Kiel, kde nyní bude trénovat Filip Jícha. Zahrát si pod jeho vedením by byl sen.

Zpět k aktuálnímu extraligovému dění. Ve čtvrtfinálové sérii s Frýdkem-Místkem vedete 2:0 na zápasy. Ale nebyla to procházka růžovým sadem. Souhlasíte?
Osobně jsem takový kostrbatější průběh čekal. Frýdek je dostatečně zkušený tým, naopak my dost mladí. I proto jsme se nevyhnuli hluchým místům, ale v pravou chvíli jsme zabojovali, situaci s rozumem ukočírovali. Soupeře jsme přehráli fyzicky, zápasy nám vyhrála obrana v čele s gólmany.

První zápas vyšel střelecky Martinu Hrstkovi (12 branek), nedělní vám (7). Sedl vám?
Popravdě jsem rád, že vůbec mohu hrát, neboť jsem po antibiotikách. Nemoc mě připravila o reprezentační sraz, ale naštěstí jsem se stihl dát dohromady na play-off. Druhý domácí zápas mi opravdu vyšel, ale důležité je vítězství týmu!

Série se o víkendu stěhuje do Slezska. Rozhodnete už tam?
Rádi bychom sérii ukončili už v sobotu, abychom se mohli v klidu připravovat na semifinále. Může se stát cokoliv, ale nyní můžeme mít klidnou hlavu. Budeme dál předvádět naši účinnou hru – převálcovat je kvalitní obranou a rychlými brejky. To platí stále.

Pokud vše dopadne dle předpokladů, v boji o finále narazíte na lepší z dvojice Plzeň – Dukla, loňské finalisty. Koho byste si přál?
Moc jsem další čtvrtfinále nesledoval, ale vše dopadlo podle očekávání. Pokud chceme dojít nejdále, musíme porazit každého. Blíže semifinále má Plzeň, ale v této nejvyrovnanější sérii se opravdu ještě může stát cokoliv. Popravdě ani jeden tým nepatří mezi oblíbené. (úsměv)

Jak tým před play-off ovlivnilo oznámení klubu, že po sezoně trenéra Titkova vystřídá Poloz?
Je to změna, kterou přináší život, ale mě se už týkat nebude. (úsměv) S vedením i trenérem Titkovem jsme to dostatečně rozebrali, přijali jako fakt a nebojím se, že by nás to v play-off nějak ovlivnilo. Nyní je před námi aktuální výzva a cíl, po sezoně bude další. Nevidím v tom problém.

Současně hrajete za starší dorost, který ještě neztratil ani bod a s náskokem šesti bodů v čele je blizoučko obhajobě.
Sešla se zde pod trenérem Mikou skvělá parta, popravdě jsme dalšímu úspěchu hodně blízko. Potvrdili jsme to posledně, kde i beze mne a dalších opor kluci vyhráli u našeho největšího rivala Nového Veselí.

Dokonce jste odehrál pět zápasů za svůj mateřský klub, druholigové Ivančice. To vše zvládáte?
Od té doby, co pravidelně hraji za muže Zubří, už do Ivančic nejezdím. Naposledy jsem tam ale byl výjimečně v únoru. Vracím se rád. Hraje tam mnoho mých kamarádů, se kterými jsme začínali s házenou. Ivančice jsou sice v tabulce druhé, ale nemyslím si, že by měly postupové ambice. Na této úrovni je už zaměstnání přednější.

Máte v tom všem koloběhu s házenou čas i na jiné koníčky?
V tomto čase, kdy se ještě chystám na rožnovském gymnáziu na maturitu, jsou upozaděny. Ale jinak se bavím jako každý jiný teenager s přáteli, rád hraji i jiné míčové sporty. Jsem také fanoušek fotbalové Chelsea, která už bohužel v Lize mistrů vypadla. V hokeji ale fandím brněnské Kometě, zde věřím, že titul obhájí! (úsměv)