„To je ideální scénář, navíc pro soupeře nyní budeme hůře čitelní. Budou si muset hlídat téměř všechny, minimálně pět šest hráčů je nyní schopno vzít na sebe zodpovědnost a třeba rozhodnout," pochvaluje si Martin Hrstka. „Cítím, že jsme opět lepší, hrajeme více týmově."

A byl to právě Hrstka, který osmi trefami rozhodl pro Valachy derby v Hranicích (24:23). „Velmi cenné vítězství, od nich se body hned tak vozit nebudou," pokyvuje 31letý odchovanec, jenž v 5 extraligových duelech dal 15 branek.

Doteď to od vás střelecky nebylo ono. Bouchly tedy ve vás saze?

(smích) Kéž by. Prostě se mi dařilo, měl jsem svůj den a padalo to tam. Střelecky nejpovedenější utkání, kéž by se tak dařilo i nadále. (úsměv)

Hranice mají od začátku sezony velké zdravotní potíže. Bylo to na nich znát?

Minulý rok byli určitě v lepší formě, ale před sezonou jim pár hráčů odešlo a oslabili se. I přese všechno pořád mají kvalitu a hráče, co mohou tým táhnout. Když se uzdraví, budou Hranice ještě silnější. Už doma porazili Brno, to pak uspělo v Jičíně. O to je naše nedělní výhra cennější.

Oslavili jste to nějak speciálně?

To zase ne. (smích) Když prohrajeme, pondělní trénink bývá hodně tvrdý. Po výhře je také náročný, ale ne až zase tolik. (smích) Každopádně každé vyhrané derby potěší. Navíc extraliga je rok od roku vyrovnanější a body z hřiště soupeřů jsou čím dál cennější. Kdo jich více doveze, bude v tabulce nejvýše. A my chceme být nahoře.

Po pěti kolech máte minimální ztrátu na lídra. Spokojeni?

Se vstupem do soutěže určitě ano. Navíc po uplynulé ne zrovna podařené sezoně, kdy odešlo více hráčů, než přišlo. Každopádně musíme na poslední výsledky navázat, žádné uspokojení nehrozí. V opačném případě bychom šli prudce dolů. Budeme dál pracovat, máme co zlepšovat.

Zpětně, nedalo se uspět i na Dukle?

Dalo, ale tehdy nás trápilo neproměňování šancí, obecně jsme vyprodukovali moc chyb. Je to jen jedna porážka, musíme jít se vztyčenou hlavou dál.

V sobotu vás čeká doma Frýdek-Místek. Je povinnost vítězství?

Rozhodně, doma chceme vyhrávat, jinak by úspěchy z palubovek soupeřů neměly takový smysl. Frýdek sice nemá formu, ale o to ostražitější a připravenější musíme být. Musíme se mít na pozoru, soupeř bude chtít co nejdříve sérii neúspěchů ukončit. Pokud budeme hrát naši hru, uspějeme.

Jaké má tým ambice? Může dosáhnout na titul?

Neuvědomuji si, že bych některou sezonu nechtěl vyhrát celou soutěž. (smích) Každopádně vedení nám dalo za cíl co nejdříve si zajistit play-off a pak se uvidí. Vyřazovací boje jsou strašně daleko.