Připraveny budou dvě varianty tras kratší 25kilometrová a hlavní 50kilometrová. Letošní závod přináší hned několik novinek. „Kromě několika vylepšení na trati, která by měla přispět k většímu komfortu závodníků, je zajímavou novinkou i finanční prémie 10 tisíc korun pro vítěze," hlásí těsně před závodem z tábora pořadatelů starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík.

Loňského jubilejního 10. ročníku se účastnily bezmála čtyři stovky lyžařů, což byl historický rekord závodu. Ten však bude stoprocentně letos překonán. Pořadatelům se totiž už několik dní před závodem zcela zaplnil limit, který stanovili na 600 závodníků. Kdo by se ještě chtěl zúčastnit i přesto, že je kapacita už zaplněna, možná bude mít ještě šanci. Pořadatelé totiž dnes na oficiálním webu závodu www.karlovska50.cz vyvěsí aktuální informaci, jaký počet běžkařů se ještě bude moci přihlásit v den závodu přímo na místě.

Kompletní informace o 11. ročníku Karlovské padesátky najdete v pondělním Valašském deníku i na našem webu www.valasskydenik.cz.