VSETÍN – UNIČOV 28:22 (13:9)

S posledním celkem tabulky to Vsetín neměl tak úplně jednoduché, ale nakonec se bezpečně propracoval k očekávanému vítězství. Střelecky se blýskl Mrnuštík, jenž zatížil konto soupeře deseti brankami.

Vsetín: Kováč, Věžník – Halamíček 5, Mrnuštík 10, Adámek, Křupala 2, Bartoň 2, Petrusek 3, Havran 2, Král 2, Holec 1, Daněk 1.

LESANA ZUBŘÍ – HAVÍŘOV 26:24 (15:12)

Domácí házenkáři šli do utkání jako mírní favorité, ale nakonec se z duelu vyklubalo pořádné drama. Průběh utkání byl vcelku vyrovnaný a chleba se začal lámat až v samotném závěru.

Přestože Zubřané po většinu těsně vedli, tak v závěru jim hodně zatrnulo. „Pouhých pět minut před koncem jsme prohrávali 22:24 a nevypadalo to vůbec dobře,“ líčil závěrečné okamžiky souboje trenér Lesany Zubří Zbynek Mizera.

Poslední čtyři minuty však Valaši zvládli parádně. Dali čtyři branky a zcela tak otočili zápas ve svůj prospěch. Připsali si tak již čtvrté jarní vítězství a zůstávají v odvetní části stále neporaženi. „V závěru ze sebe kluci vydali úplně´všechno a podali skvělý výkon. Dokázali využít soupeřových chyb a i díky rychlým brejkům zápas zcela otočili. Vítězství je pro nás velmi cenné. Havířov se dost zlepšil, o čemž svědčí i fakt, že minulý týden doma porazili zuberské juniory,“ pochvaloval si výhru kouč Mizera.

Lesana Zubří: Kyselý, J. Holiš – Dědek 7, J. Mičola 1, S, Mičola 2, Tovaryš 4, Zeman, Čech, Pobořil, Ulrych 7, Cibulec 2, L. Holiš 2, Poruba.

POLANKA – ZUBŘÍ JUNIOŘI 28:41 (13:19)

Zuberští mladíci hodně potřebovali zabrat, protože předtím poprvé v sezoně dvakrát po sobě prohráli.

Tentokrát ovšem neponechali nic náhodě a od prvních minut šli za vítězstvím. V sestavě se navíc objevilo hned kvarteto hráčů z extraligového áčka Zubří (Třeštík, Krupa, Číp, Mičkal), které střelecky výrazně přispělo k bodovému exportu. Už v poločase vedli o šest branek a po změně stran náskok narostl až na třináct gólů.

Zubří junioři: Janků, Novotný – Číp 11, Mičkal 7, Pernický 6, Třeštík 5, Krupa 3, Horký 2, Horut 2, Mézl 2, Mikulenka 2, Závorka 1, Buček, Ondřej.