Z vítězství se tak v okolí Slušovic již počtvrté radoval Kresta. Také další medailové pozice patřily regionálním posádkám, ty však do cíle dorazily s obrovskou ztrátou.

„Opět se ukázalo, že zdejší kraj je rallye zaslíbený. Kolem trati vytvářela obrovská spousta fanoušků skvělou atmosféru, kterou asi na jiné soutěži u nás nezažijete. S naším výkonem jsem nadmíru spokojen, auto fungovalo skvěle a nevyrobili jsme žádnou zbytečnou chybu," pochvaloval si vítěz soutěže, jenž po šesti letech osedlal vůz Ford Focus WRC.

Někdejší účastník mistrovství světa se dobře trefoval i do obutí, přestože kvůli proměnlivému počasí nebylo vždy úplně jednoduché správně odhadnout volbu pneumatik. „Nejprve se jelo na suchu, poté přišel déšť a byl trošičku problém zvolit správné obutí. Naštěstí jsme se ale vyvarovali větších chyb a v podstatě vše fungovalo na výbornou. Myslím si, že i diváci si přišli na své," doplnil luhačovický soutěžák.

To platilo hlavně do sedmé rychlostní zkoušky, kdy s ním jako jediný ve startovním poli dokázal držet krok úřadující lídr domácího šampionátu Tomáš Kostka. Zlínský okruhový specialista dokázal jako jediný na dvou měřených testech Krestu porazit a vše slibovalo vzrušující bitvu až do konce. Pak však neudržel svůj vůz Citröen C4 WRC na trati a havaroval. Posádka naštěstí z nepěkně vyhlížející havárie vyvázla bez zranění.

Druhé místo tedy v danou chvíli spadlo do klína Romanu Odložilíkovi. Jenže ani rodák z Roštění na Kroměřížsku se nevyvaroval v závěrečném testu zaváhání, které jej ve výsledkové listině odsunulo těsně na třetí pozici. „Snažil jsem se jet na jistotu a zbytečně neriskovat, ovšem na poslední vložce jsem vůz přetočil a ztratil přibližně pětadvacet vteřin, které jsme již do cíle nestihli stáhnout," mrzelo Odložilíka, který na Kopné představil stejný typ vozu jako Kostka.

Ve finále se tak z druhé příčky radoval Antonín Tlusťák. Zádveřický pilot se dlouho držel až pod stupni vítězů, nicméně chyby konkurentů, kteří netaktizovali a šli po co nejlepším výsledku, mu výrazně nahrály. „Závěrečnou zkoušku jsme chtěli projet pouze na udržení výsledku a na jistotu, hlavně bez zbytečných chyb. Podařilo se nám vyhnout i defektu a po chybě Romana Odložilíka jsme nakonec druzí, takže maximální spokojenost," nezastíral svou spokojenost s výsledkem Tlusťák.

Mezi produkčními vozy pak dominoval Jan Sýkora před Miroslavem Jakešem. Začátkem června pokračuje šampionát v Krkonoších.

Ohlasy jezdců z cíle Rally:

Roman Kresta -1.místo:

„ Opět se ukázalo, že zdejší kraj je Rally zaslíbený. Kolem trati obrovská spousta fanoušků vytvářela atmosféru, kterou asi na jiné soutěži u nás nezažijete. S našim výkonem jsem nadmíru spokojen, auto fungovalo skvěle a nevyrobili jsme žádnou zbytečnou chybu. Poděkování patří i pořadatelům, kteří připravili opět velmi náročnou, ale o to krásnější soutěž."

Antonín Tlusťák - 2.místo :

„ Parádní výsledek. Ještě dvě erzety před koncem jsme byli ještě na čtvrtém místě, po výpadku Tomáše Kostky jsme se posunuli na třetí pozici a závěrečnou zkoušku jsme chtěli projet pouze na udržení výsledku na jistotu, hlavně bez zbytečných chyb. Podařilo se nám vyhnout i defektu a po chybě Romana Odložilíka jsme nakonec druzí, takže maximální spokojenost."

Roman Odložilík - 3.místo

Byla to opravdu velmi pěkná, ale zároveň těžká soutěž, kterou ještě ztížil déšť. S novým vozem jsme velmi spokojeni, oproti starší Xsaře je vůz ještě o dost vepředu. Snažil jsem se jet na jistotu a zbytečně neriskovat, ovšem na poslední vložce jsem vůz přetočil a ztratil přibližně pětadvacet vteřin, které jsme již do cíle nestihli stáhnout."

Jaromír Tarabus - 4. místo

Soutěž jsme pojali především jako test před nadcházející Rally Český Krumlov. Chtěli jsme jet spíše nasuchu, na druhou stranu je ale třeba jezdit i na vodě, což jsme si dnes vyzkoušeli. V průběhu soutěže jsme měli i pár větších krizových situací, které jsme ovšem zvládli a  zdárně se nám podařilo dorazit až do cíle.Takže celkově spokojenost. "

Výsledky XX Autogames Rallysprint Kopná 2012

1 Kresta R. / Kašpárek T. Ford Focus WRC                  00:44:51.3

2 Tlusťák A. / Škaloud J.Mitsubishi Lancer WRC           +01:48.0

2 Odložilík R. / Tureček M.Citroën C4 WRC                  +01:48.5

4 Tarabus J. / Trunkát D. Škoda Fabia S2000                  +02:07.5

6 Dunovský V. / Machů P. Škoda Fabia S2000               +02:55.9

5 Sýkora J. / Škardová M. Mitsubishi Lancer Evo IX     +02:56.8

7 Béreš J. / Starý P. Škoda Fabia S2000                          +02:59.3

8 Jakeš M. / Kučera L. Mitsubishi Lancer Evo IX          +03:18.7

9 Dohnal Jan / Grega T. Peugeot 207 S2000                   +03:19.8

10 Trněný Karel / Pritzl V. Škoda Fabia WRC               +03:25.3

Autor: Jiří Hejtmánek, Robert Štach