„Oproti jiným závodům, které obvykle jezdím, je to opravdu nezvyklé tempo, skutečný sprint od začátku do konce,“ zhodnotil v cíli Jan Jobánek, mimo jiné i trojnásobný vítěz Obr Drásala.

Druhé místo obsadil Jan Fojtík, třetí Dominik Buksa. Mezi ženami zvítězila Silvie Zvonková před druhou Sabinou Macháňovou a třetí Radkou Březinovou.
Celkem se v Bike Valachy, na dvou tratích v délce 20 a 38 kilometrů, utkaly tři stovky závodníků. Dalších 212 malých sportovců se zapojilo do dětských závodů na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích.

Pořadatelé letos hlavní trasu upravili a vyřadili z ní dřívější technicky nejobtížnější úseky, což závod nejen zjednodušilo, ale také zrychlilo. Zatímco dříve vítězové dosahovali časů kolem 2 hodin, letošní vítěz a jeden z favoritů Jan Jobánek byl v cíli za 1 hodinu a 24 minut.

„Tentokrát to bylo sice kratší a svižnější, ale určitě nelze říct, že jednodušší. Zdejší kopce nedávají bikerům nic zadarmo, jsou poctivé a prověří každého závodníka. Během závodu na trase prakticky není místo, kde byste si odpočinuli, musíte jet naplno. Mám rád dlouhá a táhlá stoupání, která právě Velké Karlovice a Bike Valachy nabízí, závod jsem si užil. Jsem spokojený o to víc, že mé letošní výkony jsou zatím nevyrovnané,“ dodal Jan Jobánek.

Pro vítěznou ženu Silvii Zvonkovou byl karlovický závod vůbec prvním setkáním se seriálem Valachy Tour, a to přesto, že žije v nepříliš vzdálených Valašských Kloboukách.

„Dosud jsem ale jezdila hlavně závody u nás v okolí nebo na Slovensku. Také mám roční miminko, takže se teď ke kolu postupně vracím. Jsem ze závodu nadšená. Místní kopce mi vyhovují a líbilo se mi i vše kolem – zázemí, organizace, hezké ceny pro vítěze, milí lidé. Za rok určitě přijedu znovu,“ pochvalovala Silvie Zvonková.

Absolutní vítězové Bike Valachy si mezi sebe rozdělili prize money v celkové hodnotě 15 tisíc korun.

Vítězové

Muži:
1. Jan Jobánek (Superior Suninvent MTB Team) 1:24:56, 2. Jan Fojtík (Drásal Cannondale) 1:25:07, 3. Dominik Buksa (Future Cycling – Ed Systém) 1:26:04.
Ženy:
1.Silvie Zvonková (Zvonek Sport Val. Klobouky) 1:52:45, 2. Sabina Macháňová (Bikecentrum Olomouc) 1:54:19, 3. Radka Březinová (LowellPro Racing Team) 2:01:14.