V posledních vteřinách sobotní odvety osmifinále poháru v Portugalsku právě oni dva byli u akce, která mohla znamenat klíčovou branku, která by měnila historii. Branku na 23:25 ze svého pohledu sice zařídili a nejprve byla i uznána, jenže vzápětí byla odvolána s tím, že padla až po čase.

Jak se vlastně všechno na palubovce v posledních vteřinách seběhlo? V závěru vedl Sporting 25:22, což mu stačilo na postup. Pak ovšem přišla drzá akce dvou zuberských borců, kteří na chvíli strhli lavinu radosti v táboře hostů, který pár chvil dokonce slavil postup.

„Seběhlo se to všechno strašně rychle.

Po faulu, který přišel asi čtyři vteřiny před koncem, byl domácí hráč vyloučen. Mezitím časoměřiči nechali uběhnout asi dvě vteřiny a zastavili až v momentě, kdy už zbývaly jen dvě sekundy.

V té rychlosti jsme to zkusili sehrát s Michalem Dědkem na nahození nad brankoviště. Vyšlo to, on dal gól, který jsme zprvu viděli, že byl uznán.

Někteří hráči už se i začali radovat. Vlastně jsme v tu chvíli měli postup v kapse,“ popsal dramatické okamžiky pohledem přímo z hřiště jeden z hlavních aktérů Ondřej Mika.

Jenže radostnou euforii Zubřanů zchladil o pár chvilek později krutý verdikt ženských rozhodčích, sester Bonaventurových, které po konzultaci se španělským delegátem Villanuevou klíčový gól nakonec neuznaly.

„V tento moment to bylo to nejhorší, co jsme mohli v Lisabonu zažít. Těžko se ty pocity popisují, prostě zklamání a bezmoc. Všichni jsme z toho byli strašně přepadlí,“ popisuje Ondřej Mika. Namísto senzačního postupu přes favorita série a plně profesionální klub tak Zubřanům zbyly jenom ony pověstné oči pro pláč.

„Je to pro nás skutečně velmi těžké se s tím vyrovnat. Když to tak vezmu, tak jsme vlastně byli snad jen jednu vteřinu od postupu do dalších bojů. Možná ani ta vteřina nebyla, možná to byl i regulérní gól. Je to pro nás moc těžké,“ smutnil po smolně ztracené sérii Ondřej Mika.