„Je krásné tady zase stát. Jsem rád, že jsme obhájili loňské prvenství a pošesté v řadě republikovou soutěž vyhráli,“ radoval se patnáctiletý útočník Uherského Brodu Erik Kouřil.

V jednoznačném finále se blýskl hattrickem. „Branky neřeším. Hlavní je týmový úspěch,“ mávl rukou sympatický mladík.

Právě z výborné party chlapci z Uherského Brodu těží nejvíce. „Celý tým chodí do jedné třídy. Přímo ve škole je florbalový kroužek, takže spolu trénujeme hned od první třídy. Tím, že jsme spolu tak dlouho, už se velmi dobře známe. Na hřišti o sobě víme,“ říká Kouřil.

Mladí Broďané v nedalekých Otrokovicích, které dvoudenní republikové finále Sportovní ligy ve florbale hostily, od začátku potvrzovaly roli velkého favorita. Slovácký celek si nejprve v základní skupině snadno poradil s domácími Otrokovicemi i Havlíčkovým Brodem, v semifinále pak vystavil stopku Podbořanům a ve finále bez problémů přehrál i Benešov.

Mistr ve čtyřech duelech nastřílel neuvěřitelných sedmatřicet branek a inkasoval pouze sedmkrát. „Výsledky byly krásné, ale možná trochu zavádějící. Každý soupeř byl těžký, nikdo nám zadarmo nic nedal. Pokaždé se začínalo za bezbrankového stavu,“ připomíná Kouřil.

Poslední triumf žáků z Uherského Brodu měli možnost zhlédnout i spolužáci a kamarádi. Finále totiž v přímém přenosu vysílala Česká televize. „Nervózní jsem nebyl. Naopak jsem byl rád, že jsem se mohl ukázat. Rodina se určitě dívala,“ pronesl Kouřil.

I když je teprve na začátku kariéry, úspěchů má za sebou docela dost. Do budoucnosti se ale nedívá. „Pro mě je nejdůležitější škola. Teď půjdu asi na gymnázium,“ říká levé křídlo.

S florbalem ale rozhodně nekončí. Hraje ho devět let. Úspěchy sbírá nejenom ve škole, ale i v klubu.

Oslavy si ale musí užívat zatím bez alkoholu. Na šampaňské ještě nemá správný vek. „Obejdeme si i bez něj,“ směje se. „S kluky si v šatně zakřičíme a zařádíme. V Brodě pak někdy posedíme,“ dodal Kouřil.