Pro KK Jasenici to bylo vůbec první utkání v nové sezoně 2012–2013, ve které bude A tým hrát druhou ligu a béčko oblastní přebor střední Moravy. A tým se přihlásil i do Českého poháru, ve kterém však vypadl hned v prvním kole. Nutno ovšem dodat, že Jasenice „vyfasovala" velmi silného soupeře. Opava B v uplynulé sezoně hrála druhou nejvyšší soutěž – první ligu – a po základní části skončila třetí. Na hře Jasenice byla proti favoritovi vidět nesehranost i přílišný respekt ze zkušeného soupeře, který letos bude hrát právě s Jasenicí stejnou soutěž, tedy C skupinu druhé ligy.

V utkání Opava od začátku držela mírné vedení. I když se domácí postupně trochu zlepšovali, na dramatizaci či případný obrat to nestačilo. „Soupeř byl mnohem zkušenější a vyzrálejší. Navíc v naší hře se objevovaly snad všechny naše neduhy z posledních sezon, tedy mizerné trestné hody i střelba z perimetru a příliš pomalá hra oběma směry," shodli se trenéři KK Jasenice Jan Odstrčilík a Petr Nachtmann.

V konečném součtu si rezerva Opavy nakonec odvezla z Valašska patnáctibodové vítězství a postup do druhého kola Českého poháru. „Nebyl to z naší strany moc dobrý výkon. Na druhou stranu nám to ale posloužilo jako dobrá příprava, která všem ukázala, kde je třeba zapracovat. Příště to snad může být už jedině lepší," dodali oba trenéři.

Ostrý vstup do druholigové soutěže čeká basketbalisty KK Jasenice v sobotu 29. září a slovo ostrý je určitě na místě. Jasenice se totiž v prvním druholigovém soutěžním utkání v historii klubu utká s městským rivalem Valašským Meziříčím.

Výsledek 1. kola Českého poháru: KK Jasenice – BK Opava B 49:64 (12:20, 29:35, 36:49). Sestava a body KK Jasenice: Langer 11, Kročil 9, M. Odstrčilík 7, Riemer 5, Sedlařík 4, Klimek 4, Vyroubal 3, Kabourek 2, Pindroch 2, David 2. Trenéři: J. Odstrčilík, P. Nachtmann.