KK JASENICE – SOKOL ŠLAPANICE 59:81 (15:23, 29:40, 41:61)

Konečný výsledek tomu sice tolik neodpovídá, ale proti soupeři z horních pater tabulky Jasenice neodehrála špatný zápas. Hosté si sice hned zkraje vypracovali náskok, ten ale nebyl příliš velký.

„Většinu prvního poločasu jsme prohrávali o pět až osm bodů a poločas nakonec skončil o jedenáct, což tak špatné nebylo a stále jsme byli ve hře," shrnul první poločas jeden z trenérů Jasenice Petr Nachtmann. Po změně stran se hned na začátku třetí čtvrtiny dostali domácí basketbalisté na rozdíl pouhých čtyř bodů a sahali po obratu, ten se ale nepovedl.

„Kluci to dobře stáhli a už jsme byli fakt blízko, ale pak podle nás sudí dost potlačili hosty, kteří nám zase utekli nad deset bodů a my už jsme se do zápasu nevrátili. Ve čtvrté čtvrtině už se zápas jen dohrával," uvedl kouč poraženého celku. Nepokojeni byli v domácím táboře především s tragickou střelbou.

„Samozřejmě, že se nemůžeme vymlouvat jen na rozhodčího. Měli jsme mizernou střelbu po celý zápas, spoustu otevřených střel šlo úplně mimo," dodal trenér Nachtmann.

Body Jasenice: M. Václavek 12, David 11, Bezděk 10, Odstrčilík 8, Kabourek 6, Kročil 4, Vyroubal 4, Bajar 4, Riemer, Nehoda.

KK JASENICE – RENOCAR PODOLÍ 50:64 (14:16, 28:30, 36:41)

Po Šlapanicích čekal na Jasenici o den později další těžký brněnský soupeř z popředí tabulky.

A nováček soutěže se s Podolím popral se ctí. Celý zápas byl prakticky úplně vyrovnaný a rozhodovalo se až v poslední čtvrtině. Ještě po třech čtvrtinách prohrávala Jasenice jen o pět bodů a vše bylo otevřené. V poslední desetiminutovce si však rozhodující náskok vybudovali hosté a odvezli si z Valašska čtrnáctibodové vítězství.

„Tohoto zápasu je ještě větší škoda. Kluci opět makali dobře v obraně, udrželi silného soupeře na 64 bodech, ale sami jsme dali jen padesát bodů, to je prostě málo. Naše střelba byla abnormálně špatná v tomto si byla obě víkendová utkání podobná," bilancoval duel s Podolím trenér Jasenice Petr Nachtmann. A podle kouče nekončily podobnosti v utkáních jen špatnou střelbou.

„Naše trápení v útoku bylo pro zápas dost důležité, ale stejně jako v prvním zápase jsme přesvědčeni že nás i tady poškodili rozhodčí. Když jsme se dostali na začátku čtvrté čtvrtiny na dostřel, pískalo se tam proti nám snad úplně všechno. Po zvážení jsme rozhodčího Válka, který pískal obě utkání, pro další naše zápasy vetovali, pískat nás už nebude," dodal rozhořčený kouč Petr Nachtmann.

Body Jasenice: Bezděk 12, Kročil 11, Odstrčilík 6, David 6, Nehoda 4, Kabourek 4, M. Václavek 4, Bajar 3, Vyroubal, Riemer.