Naposledy o uplynulém víkendu ve druhém kole soutěže Jameson Boys Valašské Meziříčí doma přehráli Duklu Olomouc a rezerva Jasenice podle očekávání suverénně zvítězila v Mohelnici s tamním béčkem.

Po cenné dvanáctibodové výhře nad Prostějovem B v prvním kole (67:55) si basketbalisté Jasenice B i tentokrát připsali dva body, a to z kategorie „povinných". Na palubovce Mohelnice B Valaši vyhráli první čtvrtinu 19:7 a tím udali směr celému zápasu. V poločase už to bylo o dvanáct bodů a favorit zápasu a loňský vítěz této soutěže nakonec v Mohelnici vyhrál o drtivých 34 bodů. „Kluci podali solidní výkon a zápas zvládli tak, jak jsme potřebovali. Dobré je, že hlavní podíl odtáhli kmenoví hráči béčka a kluci pendlující z našeho druholigového A týmu byli na zápase takříkajíc pro jistotu a na kontrolu," zhodnotil zápas trenér jeden z trenérů Jasenice Petr Nachtmann, který se tentokrát objevil i na palubovce a téměř bezchybnou „zlatou" střeleckou rukou přispěl k vítězství svého týmu deseti body.

V dalším kole se z dvojice valašských zástupců představí doma Jasenice B, která dnes v podvečer od 18.30 hodin přivítá v hale stavební průmyslovky Šumperk B. Jameson Boys jedou do Mohelnice, kde se utkají s áčkem.

Výsledky

Mohelnice B – KK Jasenice B 42:76 (7:19, 22:34, 33:59). Body Jasenice B: M. Odstrčilík 16, L. Nachtmann 14, Buchta 10, Kročil 10, P. Nachtmann 10, Daněk 7, Vyroubal 6, Tajzler 3, Nešovič.

Jameson Boys Val. Meziříčí – Dukla Olomouc 53:50 (15:16, 33:26, 47:36), Šumperk B – Mohelnice A 64:74, UP Olomouc B – Hranice 83:35, Lipník – Postřelmov 80:70, Prostějov B – SBC Olomouc 101:40.

1. Jameson Boys VM 2 2 0 125:84 4
2. KK Jasenice B 2 2 0 143:97 4
3. BK Lipník 2 2 0 147:115 4
4. Mohelnice A 2 2 0 146:125 4
5. Prostějov B 2 1 1 156:107 3
6. UP Olomouc B 2 1 1 147:110 3
7. Šumperk B 2 1 1 149:112 3
8. Postřelmov 2 1 1 145:144 3