Obrovský podíl na obou výhrách Meziříčí měl tentokrát zkušený pivot Jaroslav Kovář, který přispěl svému týmu ve dvou zápasech celkem pětaosmdesáti (!) body. V mimořádně vyrovnané tabulce třetí nejvyšší soutěže se takValaši vyšplhali během jednoho víkendu z předposledního až na čtvrté místo.

Pivot meziříčských basketbalistů nasázel ve druhé lize Třebíči 46 a Šlapanicím 39 bodů. Valaši dvakrát zvítězili a posunuli se na čtvrtou příčku

V dalším pokračování druhé ligy zajíždějí basketbalisté Valašského Meziříčí na palubovky soupeřů. V sobotu 2. února se představí v Žabovřeskách a o den později v Jihlavě.

VAL. MEZIŘÍČÍ – TŘEBÍČ 104:74 (32:19, 55:44, 83:58)
Hned v úvodní čtvrtině utkání si domácí vytvořili poměrně slušný náskok, který v pohodě udržovali do poločasu. Po změně stran přišla klíčová třetí desetiminutovka, ve které domácí soupeře definitivně dorazili. Jedenáctibodové vedení natáhli až na pětadvacet bodů a bylo prakticky rozhodnuto.

„Kluci hráli po celý zápas velmi zodpovědně a takticky a před poslední části už vlastně rozhodli. Velkou oporou týmu byl Jarda Kovář, který nejen střílel body, ale velmi důležitá byla jeho práce pod oběma koši,“ liboval si trenér Valašského Meziříčí Pavel Václavek.

Body Val. Meziříčí: Kovář 46, Pešat 19, Pospíšil 15, Bezděk 10, David 9, Zaviačič 5.

VAL. MEZIŘÍČÍ – ŠLAPANICE 102:70 (26:17, 54:47, 78:64)
Také ve druhém utkání se od začátku dostali do vedení domácí hráči, kteří chtěli za každou cenu udržet dobrou domácí bilanci a hlavně získat další dva důležité body. Podobně jako s Třebíčí vedli Valaši už v polovině o slušných sedm bodů. Třetí desetiminutovku vyhráli domácí v poměru 23:17, natáhli vedení na třináct bodů a v poslední čtvrtině již soupeře k ničemu nepustili.

„Kluci opět zahráli dobrý basketbal. Zase se dařilo střelecky Kovářovi, který na sebe vázal obránce pod košem a perfektně připravoval pozice i spoluhráčům, například Pešatovi, který nastřílel 33 bodů,“ pochválil své svěřence kouč Pavel Václavek.

Trenér byl spokojen po úspěšném víkendu i s tím, že jeho celek dokázal vyhrát v obou zápasech poměrně vysokým skóre. „Mohlo by to sehrát dost důležitou roli na konci soutěže, kdy se za rovnosti bodů počítají vzájemné zápasy, případně jejich skóre. Proto je dobře, že jsme vyhráli tak vysoko,“ vysvětlil Václavek.

Jeho slova potvrzuje také tabulka po čtrnácti odehraných kolech, která je nebývale vyrovnaná. Hned sedm týmů od čtvrtého do desátého místa má stejnou bilanci (7–7) a vedoucí Žabovřesky mají jen o jednu výhru více.

Body Val. Meziříčí: Kovář 39, Pešat 33, Bezděk 10, Pospíšil 7, David 6, Zaviačič 5, Ides 2.