První příčku v hlavním závodu dlouhém 10 kilometrů, se startem i cílem ve sportovním a rekreačním areálu v Brumově-Bylnici, na obrátkové trati mezi Hložeckým údolím a Dlouhými záhony, vybojovala Jana Otavová. Vytrvalkyně ze Slavičína na Valašsku zaběhla čas 47:40. Druhé místo obsadila se ztrátou 1 minuty a 25 sekund Mirka Zichová, bronz brala za čas 51:13 Eva Málková (všechny Slawex runners), Staňka Fojtíková z Návojné, jež se blýskla časem 52:47, byla čtvrtá, Věra Lysáčková (Kolo-běžky Brumov-Bylnice, 56:14) skončila pátá.

Jana Otavová si v Hložecké desítce zazávodila potřetí v kariéře. Trať a prostředí v okolí Hložeckého údolí proto velmi dobře zná. Pro účast v závodu zlákala také kamarádku Evu Málkovou.

,,Letos jsem se ale na závod nijak speciálně nepřipravovala. Každou sobotu a neděli pravidelně trénuji, kdy si chodím zaběhat. V týdnu si občas zajdu zacvičit,“ prozradila, jak si udržuje kondici slavičínská běžkyně.

Vítězka si chtěla závod hlavně užít.

,,To se mi podařilo. Na trati se mi dařilo nad očekávání. Zisk první příčky mě velmi potěšil,“ pochvalovala si Otavová.

O prvenství mezi ženami rozhodla v průběhu 4. kilometru.

,,Do té doby jsem běžela na čele společně s Mirkou Zichovou. Na konci čtvrtého kilometru jsem pak zrychlila tempo a od mojí největší soupeřky jsem se odpoutala. První místo jsem poté udržela až do cíle. Nicméně čekala jsem, že mě Mirka porazí. Ona má totiž v závodech dobré závěry,“ přiznala 37letá slavičínská běžkyně Otavová.

Triumf pak oslavila zdravou 6 kilometrovou procházkou.

,,Po návratu domů jsem počkala, až se vyspí moje malé děti a všichni jsme se i Evou Málkovou šli projít z Královce na pozorovatelnu Durch,“ svěřila se ještě letošní ženská vítězka Hložecké desítky Jana Otavová.

V závodu mužů obhájil prvenství z loňského roku Tomáš Podppera. Slovenský vytrvalec doběhl do cíle v čase 35:58. Stříbro bral za čas 36:38 Jan Slováček z Bylnice, třetí místo obsadil Jan Bečica (Valachbajk Team, 37:49), Jiří Kalousek (Zvonek Sport Valašské Klobouky, 38:58) vybojoval čtvrtou příčku, Petr Jeřábek (Brumov-Bylnice, 39:56) skončil pátý