V Estonsku rodák z Velkých Karlovic zářil v závodu smíšených štafet. V něm Česko obsadilo 5. místo. Štvrtecký v něm předvedl nejlepší štafetový výkon v kariéře. Na střelnici sestřelil všechny terče. Dokonce nemusel využít ani jeden náhradní náboj a v konkurenci rychlých běžců zajel na lyžích šestý nejrychlejší čas.

,,Jsem moc spokojený. Na trati jsem netaktizoval. Nešetřil jsem se na ní. Díval jsem se pořád dopředu. Před ležkou jsem se však trochu bál, aby se neotočil vítr. Poděkovat také musím servisu za skvěle připravené lyže,“ byl Jakub Štvrtecký po smíšených štafetách v cíli maximálně spokojený.

V Estonsku se mu dařilo také ve sprintu, V něm skončil na 31. místě.

Biatlonista z Valašska se zviditelnil i v závěrečném díle Světového poháru v Oslu. Z Estonska si převezl střeleckou formu i do Norska. V Holmenkollenu poprvé od sprintu v Novém Městě na Moravě v roce 2020 a počtvrté v kariéře dokázal odstřílet v individuálním závodě Světového poháru čisté položky. V Oslu obsadil ve sprintu 18. příčku.

,,Položky byly sice pomalé, ale nula se počítá. Na střelnici byl totiž zrádný vítr. Podmínky však byly nakonec stálé. Na lyžích se mi ale nejelo dobře. Trať se dost bořila. Zisk osmnáctého místa však hodnotím kladně,“ prozradil Štvrtecký.

Posledním jeho závodem v letošním ročníku Světového poháru byl na předměstí Osla stíhací závod. V něm do cíle dojel na jednatřicáté pozici.