„Jsem zklamaný. Nevyšla nám jen koncovka, ale po celý čas jsme to nebyli my. Jako by kluky někdo držel za zadek,“ posteskl si rozladěný kouč Zubří Michal Tonar. „Dost nahlas se o tomto našem výkonu pobavíme a příští týden to bude určitě jiné,“ věří.

Chleba se v Zubří lámal v posledních deseti minutách, kdy Frýdek dokázal smazat manko a v závěru měl pevnější nervy. „Nebyl to náš normální výkon. Nepřesně jsme stříleli, byli pomalí, vše bylo špatně. I když jsme vedli, popravdě jsme pořád tahali za kratší konec,“ mrzí kouče bezduchý a mdlý výkon.

Přitom Valachům se na Slezany dlouhodobě daří, v základní části slavili výhry. „Z vítězství máme radost, ale jsme teprve v polovině s minimálním náskokem. Oba celky jsou poznamenány vyřazením, ale Zubří se asi vydalo více v sérii s Karvinou,“ připustil trenér Frýdku-Místku Daniel Valo.

Série hraná pohárovým způsobem pokračuje za týden ve Slezsku – v neděli do 15 hodin. Zubří k útoku na pátou příčku bude muset smazat jednogólové manko. „Máme co zlepšovat. Přitom v základní části jsme s Frýdkem dominovali, ale kluci to asi měli až příliš v hlavách. Musíme to vytěsnit z hlavy a dál bojovat. Samo to nepůjde,“ dodal Tonar.

ROBE ZUBŘÍ – FRÝDEK-MÍSTEK 33:34 (20:17)

Nejvíce branek: Mořkovský 6/1, Přikryl 4, Dobeš 4 – Petrovský 7/3, Strack 5, Sklenák 4. Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/3. Vyloučení: 3:4. Bez diváků.