Úvod patřil oběma brankářům. Zvláště střelci hostí se dlouho nedokázali prosadit proti Orságovi a první gól dali až v 7. minutě, kdy Hubáček srovnával na 1:1. Poté se začalo více dařit Valachům, kteří odskočili na pětibrankový rozdíl. „Bohužel jsme špatně bránili. Neposouvali jsme se, nepomáhali jsme si, takže jsme se často dostávali do hry jeden na jednoho a byla z toho řada vyloučení. Nedařilo se nám ani proměňovat vyložené šance, brankář domácích dneska chytal výborně," uvedl brněnský kouč Zdeněk Missbach.

Také do druhé půle vstoupili lépe Zubřané, kteří se tentokrát museli obejít bez opor Šustáčka a Zemana. V 41. minutě zvyšoval Nesvadba na 24:16 a trenér hostů bral oddechový čas. Následně Brňané vysunuli obranu a začali postupně umazávat náskok domácích. „Aktivní defenzivou se dvěma hroty se nám podařilo zápas zdramatizovat. Bohužel to ale nestačilo," řekl brněnský lodivod.

Domácí opět odskočili na rozdíl sedmi gólů a vítězství si už nenechali vzít. A to i přesto, že v posledních deseti minutách zápasu nedali ani branku. „Trochu nás překvapili obranou dva čtyři, ale naše mladé spojky se s tím naštěstí dokázaly nějak poprat. Jsem rád za dva body. Mělo to dneska náboj a atmosféra byla výborná," komentoval utkání domácí trenér Andrej Titkov.

Díky vítězství se Zubřané dostali minimálně na pár hodin na první místo v tabulce. „Vůbec nic to pro mě neznamená. Bodové rozdíly jsou minimální. Máme teď dost zraněných hráčů a před sebou těžkou sérii zápasů. Ale snad nám sobotní vítězství pomůže," dodal s úsměvem Titkov.

HC ROBE ZUBŘÍ – SKKP Handball Brno 29:27 (16:13)

Zubří: Malina, Orság, Krupa – Douda 4, Nesvadba 4, Šlachta 4, Václav 4, Přikryl 4, Holiš 3, Reček 3, Hrstka 3, Zahradníček, Říha, Dořičák, Tejzr, Janíček.

Nejvíce branek Brna: Hubáček 9, Hastík 5, Dostalík 5. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 2/1 – 5/4. Vyloučení: 6:8. Diváci: 1168. Sled: 2:2, 6:5, 12:7, 16:12, 18:15, 24:16, 29:22.

Další výsledky: Dukla Praha – Kopřivnice 36:29 (15:13). Utkání SKP Frýdek-Místek – Lovosice, Hranice – Karviná, Plzeň – Jičín a Nové Veselí – Litovel se hraje v neděli.

Spojka Douda: Je jedno na jakém postu hraju. Doma musíme vyhrávat

Zubří – Vpravo, vlevo, na křídle i na spojce. V letošním ročníku extraligy hraje univerzál Jakub Douda takřka na všech postech. Jinak tomu nebylo ani v sobotním zápase s Brnem (29:27), který pro něj měl i trochu jiný nádech. Právě v jihomoravské metropoli totiž házenkářsky vyrůstal. Odtud přestoupil do dorostenecké složky Zubří. „Zatím jsem tady spokojený. Daří se v házené i v osobním životě," říká 22letý házenkář, který se na domácím vítězství podílel čtyřmi brankami.

Podobně jako v předešlých zápasech vám ani tentokrát nevyšel závěr prvního poločasu. Čím to je?

Nevím. Dlouho se s tím trápíme. Vždycky máme dobrých dvacet minut a pak přijde výpadek. Děláme individuální technické chyby. To samé ve druhém poločase, zase je to o sedm branek a pak znovu drama.

V šatně musela být o poločase bouře co?

Byla, ale je to třeba. Není to poprvé, co jsme tak pokazili závěr poločasu. Naštěstí se nám pak dařilo dávat góly z druhé vlny a soupeři jsme zase odskočili. Pak změnili obranu na dva čtverku, což nás asi zaskočilo. Jsme zvyklí, že ji hrajeme spíš my, než soupeř na nás. Ale máme dost zkušené hráče na to, abychom se s ní poprali. Každopádně dneska nás dost podrželi i gólmani.

Díky výhře jste se minimálně na chvíli dostali do čela tabulky, co to pro vás znamená?

Celý rozhovor čtěte v PONDĚLNÍM TIŠTĚNÉM vydání Valašského deníku.