Soutěžní klání vnejrůznějších sportovních odvětvích potrvají tři dny a účastní se jich na sto šedesát studentů ze sedmi středních škol zcelé republiky. Včera probíhaly atletické soutěže na zrekonstruovaném stadionu. „Mladí sportovci se utkali vosmi disciplínách, současně byl zahájen turnaj ve stolním tenise,“ uvedla členka přípravného výboru Markéta Škrýpková.

Zbývající sporty budou zahájeny dnes, a to malá kopaná a volejbal. „Celé sportovní hry se odehrají na několika místech. Kromě sportovišť pořádajících Speciálních škol pro sluchově postižené to bude atletický stadion a herna stolního tenisu ve Středisku volného času Domeček,“ přiblížil tiskový mluvčí radnice Josef Beneš.

Sluchově postižené sportovce čeká náročný program, některá sportovní zápolení budou probíhat až do večera. Přesto se najde čas i na doprovodné akce. „Seznámíme je ve volných chvílích sValašským Meziříčím. Pokaždé tak poznávají místa, která vrámci her navštíví. Ale abychom jim ukázali například rožnovský skanzen, na to čas nezbude,“ vysvětlil ředitel školy Petr Šulák.