„Hodně jsem byl naštvaný. Ještě více mě vybičovalo a dostalo asi do tempa, když jsem začal hrát v útoku i obraně,“ připustil Martin Hrstka, jehož branky (celkem 6 – pozn. red.) a finální nahrávky v samém závěru přinesly Zubří rozhodující obrat (29:26). „Pro nás je to hodně důležitá výhra. Pokud ale chceme do play-off z dobré pozice, nesmíme doma rozdávat,“ zdůraznil 33letý házenkář, dopoledne učitel tělesné výchovy na základní škole.

Utkání bylo výsledkově jako na houpačce. Co rozhodlo?
Jak jsme ustáli naši slabší chvilku v první půli, když jsme ztratili vedení 6:4. I když jsme zahodili nespočet šancí, s opět skvělým gólmanem Malinou jsme relativně dobře bránili. Kdyby se soupeř dostal do pěti-sedmigólového vedení, asi by bylo po nás.

Vedle vás podal famózní výkon brankář Malina. Je to překvapivé?
Rozhodně ne! Už loni nás nespočetněkrát podržel, letos to bude potřeba ještě více. S mladíky v týmu jsou naše výkony hodně nevyrovnané, mimo jiné si zvykáme na nový systém. Máme ale dva dobré gólmany, s Petrem Orságem jsou velké opory.

Po odchodu úderných spojek se od vás letos ještě více čeká, že převezmete pozici lídra. Jak náročná je vaše nová pozice?
Ani si neuvědomuji, že by se něco zásadního změnilo. Prakticky již od mého přechodu mezi muže, tedy nějakých 15 let, se ode mne očekávají branky. (úsměv) Větší tlak si nepřipouštím, mám svůj svět, kdy v každém zápase dělám pro úspěch maximum. Někdy se to daří více, někdy méně.

V tabulce aktuálně ztrácíte jen dva body na druhého. Je to pěkná podívaná?
Ani nevím, tabulku nesleduji. Letos ani loni. Jdu zápas od zápasu. Ani v kabině nemáme nikde vyvěšenou tabulku. Ale s kluky se o našem postavení samozřejmě bavíme.

Letošní ročník je ale extrémně vyrovnaný. Čekal jste to?
Kromě Karviné a Plzně, které mají některé posty ztrojené, může opravdu každý porazit každého. Letos je situace ještě vyrovnanější než kdy předtím, což je pro nás jen dobře. Stačí dvě tři výhry a jste v první čtyřce. Každopádně očekávám, že profi kluby se jako v předchozích letech ještě více projeví ve druhé fázi sezony. Je totiž rozdíl chodit do práce a po ní ještě trénovat, nebo se jen věnovat házené. Únava se stupňuje.

Trenér Poloz odtajnil, že interním cílem pro první polovinu základní části extraligy je zisk 11 bodů, k čemuž vám chybí dva. Je to ve vašich silách?
Rozhodně. Středeční výhra nám dodá hodně sil, čehož bychom chtěli využít již v Jičíně.

Trenér vás odměnil mentálním tréninkem – výšlapem na Radhošť. Věděli jste, co vás čeká?
Neřeším tréninky, nemám na to čas. Do dvou hodin odpoledne jsem v práci a pak jdu dělat to, co nám trenér nachystá. Více se ale těším na víkend, který budeme mít po dlouhé době volný. Zřejmě s ženou a synem využijeme poslední teplejší počasí a vyrazíme na výlet. Už se těším.