„O sérii neúspěchů ve vyřazovací části víme, ale komplex z Karviné nemáme,“ dušuje se nejlepší střelec Valachů v této sezoně Martin Hrstka.

„Například naši mladí – nováčci – až během zápasu zjistili, jak velká rivalita mezi oběma celky panuje. Snad jsme je zaučili,“ usmívá se 28letý kanonýr.

Zubří vyhrálo v Karviné po dlouhých dvou a půl letech a náležitě si to užilo.

„Věděli jsme o jejich skvostné jarní formě, ale není to žádný světový top tým a i nám se nyní daří,“ poukázal Hrstka na aktuální sérii šesti výher v řadě.

„Rozhodl náš parádní nástup, čtvrthodina, kdy obrana v čele s gólmanem Malinou zavřela bránu. Získali jsme sebevědomí, uklidnili se a zvládli i přetahovanou po změně stran. Vyhráli jsme zaslouženě,“ je přesvědčen.

Po utkání jste se radovali, jako byste vyhráli titul…

S Karvinou jsou to vždy velké emoce, a když sudí odpískal náš vítězný konec, vše z nás spadlo. Poslední zápasy už bereme, jako kdybychom hráli play-off. Navíc favoritem utkání byl Baník, hodně lidí okolo nám předpovídalo, že dostaneme výprask. Pozápasová radost byla velká, ale nyní se již musíme dívat kupředu. Tato výhra nás ale určitě nakopla.

Jak vypadala cesta zpátky? Dovolil vám trenér něco na oslavu?

Protože se hrálo v neděli dopoledne, nic velkého se nekonalo. (smích) V kabině jsme si dali nějaké pivo na žízeň, ale nepřeháněli jsme to. Cesta domů byla příjemná.

Zlomili jste tímto komplex Karviná?

Nevím. Osobně když jdu do zápasu, vždy chci vyhrát. A nepřemýšlím, proti komu hraji. Dva tři roky zpátky se v kabině řešilo téma Karviná, nikdo si ji nepřál, ale to je už minulost!

Dvě kola před koncem máte v čele náskok čtyř bodů. Může vám prvenství uniknout?

Byla by to obrovská chyba, zvláště když jsme vyhráli v Karviné. Věřím, že pokud budeme dál makat na sto procent, i poslední dva zápasy zvládneme a náskok udržíme.

V sobotu vás ale doma čekají Lovosice, další medailový konkurent. Očekáváte boj?

Rozhodně, ale nyní musí uspět hlavně soupeř. My jsme si letos dokázali, že pod tlakem umíme hrát. Třebaže máme zdravotní problémy se sestavou, s fanoušky v zádech budeme opět silní!

Koho si přejete pro čtvrtfinále play-off?

Nikdy jsme v Zubří nekalkulovali, pokud chceme opět hrát o medaile, musíme vyřadit kohokoliv. Se všemi možnými kandidáty máme lepší bilanci, necháme se proto překvapit. Osobně je mi to jedno.

Má současný výběr na zisk titulu, který Zubří naposledy slavilo v roce 2012?

Věřím, že ano! Osobně mám dva cíle – skončit po základní části na prvním místě a pak v play-off vyhrát všechny domácí zápasy. Pokud to vyjde, snad se v Zubří po čtyřech stříbrech a loňském bronzu třeba dočkám vytouženého zlata. (úsměv)

Jste s 92 trefami nejlepším střelcem týmu. Je probíhající ročník nejlepší vaší kariéry?

Formu jsem měl větší, když mi bylo dvacet. Jsem rád, že mi tam něco spadne, ale popravdě se nedívám na osobní statistiky. Čím jsem starší, jde mi o týmový úspěch! Já se už nepotřebuji prodat. (smích)

Střelecky jde nahoru a v Karviné s 11 góly dominoval mladý Matěj Klíma. Je to překvapení?

Pro mě ne, mně se už jeho hra líbila loni. Je opravdu velký talent, a pokud bude dál na sobě pracovat a budou se mu vyhýbat zranění, může dosáhnout velkých úspěchů. Matěj by mohl být naším žolíkem pro play-off, zvláště při naší rozsáhlé marodce. Věřím ale, že se na rozhodující fázi sezony vyprázdní, protože právě šíře a kvalita lavičky bude rozhodovat. (úsměv)