Bronz bral Ludvík Kurečka (FORCE KCK Zlín, 2:04:32), čtvrtý skončil Ondřej Fukala (Edie Team Vsetín, 2:04:51), pátý byl veterán z Karolinky Roman Štuler (2:06:02).

,,Po startu v prvním dlouhém kopci se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina. V ní jsem byl já, Pavel Žák, David Bártek a Ludvík Kurečka. V technických pasážích okolo Humence z vedoucí skupiny odpadl Kurečka. V této pasáži závodu se mi jelo pocitově dobře. O žádný nástup jsem se ale nepokusil, protože nás čekal dlouhý asfaltový úsek z Držkové pod Troják, kde je výhodné jet ve skupině. Ostatní soupeři také vyčkávali,“ popsal začátek závodu Radovan Holík.

Ten plánoval zaútočit na první pozici v náročném výjezdu na Troják.

,,V tomto úseku se však do vedoucí skupiny vrátil Kurečka a tak jsme v závodu vpředu pokračovali i s ním. A na Marušce nás dojel ještě Ondřej Fukala. Poté následoval nádherný sjezd do Ratiboře,“ upozornil Holík.

Rozhodující momenty nastaly v posledním hodně těžkém stoupání, které mělo v některých pasážích až 20%. V tomto kopci jsem zkontroloval výrazy v obličeji soupeřů a hned v první ostřejší pasáži jsem se pokusil o útok. Vpředu se mnou zůstal už jenom Pavel Žák. Na druhý pokus už jsem ale zůstal na čele sám a na prvním místě jsem si vytvořil komfortní náskok, proto jsem mohl pokračovat v sólo jízdě až do cíle,“ prozradil biker z Fryštáku-Vítové.

Poslední kilometry ho překvapily.

,,Konec závodu se pořád jel po lesních pěšinách, kde nebyla nouze o kořeny a ostré kameny. Hrozil tady defekt. Proto jsem si dával pozor. Vítěznou pozici jsem ale bez problémů uhájil,“ potěšil povedený výsledek na Valašsku Radovana Holíka.

Závod žen suverénně ovládla Veronika Kaldová (Canicross Beskydy, 2:49:14), před Adrianou Janíčkovou (3:02:33), třetí byla Kateřina Kantorová (3:05:16).

V Hoštálkové uspořádali také Hošťálovskou třicítku. V tomto 30kilometrovém závodu si pro prvenství mezi muži dojel David Zonyga (Bike Pro Racing, 1:11:31). Závod žen vyhrála v čase 1:57:54 Anna Petrů ze stejného týmu.

V Hošťálkové si v obou závodech zazávodilo celkem 90 bikerů a bikerek.