Ještě více „práce“ ale mají před sebou: čekají je totiž velké podniky světového poháru v různých státech Evropy, kterých by se nadějní bikeři rádi zúčastnili. Nejbližší z nich je ve Švýcarsku, kam by se v červnu měla valašská dvojice vypravit.

V prozatímním průběhu sezony 2007 se účastnili oba jezdci několika závodů. Ve finálovém podniku zimní série GT Gogen Tour v Náměšti nad Oslavou mladší z bratrů Patrik Kotrla vyhrál, Michalovi se dařilo o něco méně. „V první jízdě jsem měl defekt a skončil hodně vzadu. Ve druhé jsem sice zajel pátý čas, ale v celkovém součtu to nebylo moc platné,“ vzpomněl Michal Kotrla na poslední závod GT Gogen Tour.

Velmi podobné byly osudy obou bratrů na závodě série WBC ve Zlíně, který se jel v rámci Moravské ligy. „Jezdí se tam dvě tratě celkem čtyřikrát a vedlo se nám celkem podobně. Patrik hned ve druhé jízdě spadl a byl ve výsledcích hodně dole. Všechny jízdy po pádu pak jezdil skvěle hned za mistrem Evropy Slovákem Polcem a ještě vybojoval v celkovém součtu sedmé místo. Sám jsem na tom byl podobně. Po zaváhání v úvodu jsem byl celkově až na 35. místě, pak jsem se ale dotáhl až na osmou příčku hned za Patrika. Vzhledem k špatným začátkům jsme tedy s umístěním poměrně spokojeni,“ vrátil se starší z bratrů 20letý Michal k podniku WBC ve Zlíně.

Další dlouhodobý seriál - Slovenský pohár - odstartovali oba Valaši v Žilině, kde se vedlo lépe členovi širšího reprezentačního týmu Patrikovi, který na prvním závodě dvanáctidílného seriálu zvítězil. Velmi dobře měl nakročeno do závodu také Michal, ale nakonec jej zastavilo zranění. „Po první jízdě jsem byl třetí, ale ve druhé jsem měl pád a byly z toho natáhlé vazy v rameni. Teď už jsem ale naštěstí v pořádku a připraven na další závody,“ oddechl si jezdec.

Zatímco u našich východních sousedů už se jelo, Český pohár, který má ale jen čtyři díly, začíná až později. „Začíná se teď v neděli 27. května v Krupce u Teplic v Čechách. Ve stejném termínu se sice jede i rakouský pohár ve Schledmingu. Kvůli našemu sponzorovi Specialized, který je hlavním sponzorem právě Českého poháru, pojedeme v Teplicích,“ vysvětlil Michal Kotrla. Oba jezdce ze Semetína budou moci fanoušci spatřit v rámci Českého poháru i na Valašsku, kde se jede v červnu ve Velkých Karlovicích.

Vrcholem sezony obou borců ale jistě budou závody prestižního světového poháru, na kterých se schází nejlepší jezdci. „V Evropě se jedou ještě celkem čtyři podniky světového poháru – ve Slovinsku, Švýcarsku, Řecku a Anglii. Rádi bychom jeli na všechny, snad to dovolí finance,“ přeje si Michal. „Nejbližší závod bude v červnu ve Švýcarsku, asi v tisíc kilometrů vzdáleném Chemperry. Svěťák se tady ještě nejel, ani moc nevíme, jak budou tratě vypadat, ale rozhodně se těšíme,“ ujišťuje starší z bratrů Kotrlových.