Kluci z garáže ve finále porazili Warriors Nový Jičín 3:2 po nájezdech.

,,Utkání o první příčku bylo od začátku do konce zajímavé. První poloviny obou poločasů jsme měli převahu, poté úřadoval soupeř. V rozhodujících nájezdech jsme byli šťastnější,“ potěšil triumf v turnaji Dominika Dvořáka, obránce týmu Kluci z garáže.

Tomu se na Valašsku líbilo. ,,Organizace byla, jako vždy na vysoké úrovni. K vidění byla spousta kvalitních zápasů, potěšila nás i regenerace na rožnovském koupališti a vydařila se nám také návštěva námi oblíbeného City Clubu. Proto se už dneska těšíme na příští rok, kdy budeme obhajovat první příčku,“ byl po vyhlašování výsledků dobře naladěný Dvořák.

V kategorii Muži Hobby slavil prvenství tým poskládaný převážně s celku FBC Pohořelice Sexy bonbonky, který v duelu o zlatou příčku udolal regionální výběr Reaktors 5:4 po nájezdech. O vítěznou branku se postaral Martin Mlýnek.

,,Celý turnaj byl pro nás velmi náročný, protože jsme ho odehráli pouze se sedmi hráči v poli. Proto jsme v zápasech museli zvolit účinnou taktiku, která byla postavená hlavně na pevné obraně,“ uvedl Stanislav Šafr, kapitán nejlepšího mužstva v kategorii Muži Hobby.

V kategorii Ženy dominovalo družstvo FRAM Ladies Team. Kolektiv složený převážně z hráček z extraligových Vítkovic vedený Zuzanou Šponiarovou ve finále rozstřílel celek Rainbow Ladies Team 15:3.

O výhře Severomoravanek bylo rozhodnuto už ve 4. minutě, kdy vedly 4:0. Ve zbytku střetnutí se jim sice soupeřky snažily vzdorovat, ale moc se jim to nedařilo.

,,Turnaj byl skvělý. Velmi jsme si ho užily. Největším přínosem bylo, že se hrál na kvalitních hracích plochách,“ pochvalovala si Zuzana Šponiarová, trenérka FRAM Ladies Teamu.

Vítězem turnaje v nájezdech Penalty Contest se stala dvojice brankář David Číž s aktérem nájezdů Josefem Šťouračem.

Letošního florbalového Hornet´s Cupu se na Valašsku zúčastnilo celkem 76 družstev. V kategorii Muži Pro si zahrálo 26 celků, v kategorii Muži Hobby 40 kolektivů a v kategorii Ženy 10 týmů.

SESTAVY VÍTĚZNÝCH DRUŽSTEV:

MUŽI PRO:

Kluci z garáže: Ott – Ulman, Dvořák, Suchomel, Pollak, Šmíd, Matula, Videman, Kučera, Foret, Müller.

MUŽI HOBBY:

Sexy bonbonky: Brabač – Horáček, Ředina, Vlach, Mlýnek, Šafr, Holoubek, Hercegh.

ŽENY:

FRAM Ladies Team: Krištofová – Michaela Šponiarová, Třinecká, Ďuríková, Ferenčíková, Buczek, Seevaldová, Husková, Marozsová.