Poté, co Valaši prohráli první domácí zápas 3:5, podlehli o uplynulém víkendu stejným výsledkem také v odvetě v hlavním městě. Jejich sen o boji o extraligu se tak hořce rozplynul. Do dalších bojů postoupila Solidarita Praha na čele s hvězdami týmu a ikonami českého nohejbalu Ungermannem a Plachým.

SOLIDARITA PRAHA – NK CLIMAX VSETÍN 5:3

Konečný stav série. 2:0

Hosté v zápase o naději nemohli počítat s Padyšákem, který se v prvním utkání zranil. Vsetínským se vůbec nepodařilo dokráčet k vrcholu sezony v přílišné zdravotní kondici, zranění nohy doléčoval Nezval, natažený sval měl Novosad i Zbrožek – všichni však k utkání nastoupili.

Po úvodních dvojkách byl stav vyrovnaný 1:1. Nezval s Novosadem prohráli a vyrovnávali Gebel se Zbrožkem. Pak vyhráli domácí bez větších problémů trojku, ve které výrazně chyběl blok ze zdravotních důvodů absentujícího Padyšáka – 2:1. Vyrovnání pro Climax zařídila trojice Nezval, Zbrožek, Victora – 2:2. V dalším utkání podlehl Novosad v krásném utkání v singlu Plachému a domácí vedli 3:2.

V tento moment se naposledy v zápase podařilo Vsetínu srovnat krok. Vichtorova trojka sehrála jeden z nejpohlednějších zápasů dne proti formaci Ungermanově a srovnala na 3:3. Následoval zápas druhých trojic, Plachého trojice zařídila Solidaritě dvousetovým vítězstvím vedení 4:3.

Za stavu 4:3 pro domácí se v zápase o naději Ungermanovi a Průchovi postavil Zbrožek, a s bandáží, obstřikem a sebezapřením přece jen i Gebel. Po heroickém výkonu Vsetínských nakonec Valaši padli a domácí se mohli radovat ze zisku rozhodujícího bodu, setu zápasu, utkání a možnosti vyzvat extraligový Žatec k boji o extraligovou příslušnost. „Kromě individualit v dresu Solidarity, tedy Ungermana, Plachého a s přehledem hrajícího Průchy se hlavním soupeřem vsetínských, když opomineme zranění, ukázala psychika. Vedle toho, že se jim mnohdy nepodařilo zvládnout koncovky dobře rozehraných setů, chybovali často v tak základních herních činnostech jako je příjem podání nebo i nahrávka,“ zhodnotil play off sérii šéf vsetínského klubu Vít Zgarba.

I přes krutý konec sezony však mohou být v malém valašském klubu se sezonou 2009 spokojeni. Vždyť nováček první ligy Climax prohrál poprvé v úvodním zápase série se Solidaritou po dlouhých dvou a půl letech. I z toho důvodu lze považovat sezonu 2009 jako velmi dobrou. „Skončili jsme sice o trochu dříve, než jsme chtěli, ale i tak můžeme být určitě spokojeni. Na prvoligového nováčka sehrál tým v soutěži důstojnou úlohu,“ poznamenal Zgarba.

Vylepšit si letošní bilanci mohou vsetínští ještě na mistrovství České republiky v singlu a trojicích, která se konají na sklonku října a v listopadu.

Sestava Vsetína: Nezval, Gargulák, Gebel, Ifka, Kurka, Novosad, Vichtora, Zbrožek. Trenér: Širocký.