Do hlavního dostihu nastoupil devítiletý valach Karlsbad s žokejem Thomasem Boyerem. Do cíle dorazili na třinácté pozici. „Někde na trati se srazil s dalším koněm a poranil si vazy u pravé přední nohy. Zbytek dostihu tak nemohl běžet naplno," vysvětloval František Holčák.

Oproti minulém ročníku si však Karlsbad polepšil. „Loni u Taxisova příkopu spadl. Za ten rok se ale pořádně vyskákal a letos tak byl na překážce v pohodě," ohodnotil výkon svého svěřence zkušený trenér.

Kůň Bremen Plan ze stáje Radka Holčáka do cíle ani nedoběhl. „Bohužel spadl na čtvrté překážce, Taxisově příkopu a byl nucen závod opustit," uvedl Radek Holčák.

Před závodem navíc museli hledat pro devítiletého hnědáka nového žokeje. „Je možné, že výsledek závodu by byl jiný, kdyby tam seděl Josef Suvka, který si koně před závodem mohl vyzkoušet. To jsou v tuto chvíli ale jen spekulace," dodal Radek Holčák.

S prázdnou však z pardubických dostihů Holčákovi neodjížděli. V dopoledních závodech vyhráli s tříletou klisnou Damiettou závod koní do tří let. Ve druhém dostihu se na třetí pozici umístil pětiletý valach Camilleri.

Oba trenéři se shodují na tom, že jim letos chybělo štěstí. „Uvidíme jak na tom budeme příští rok," dodala dvojice.

Vítězem hlavního závodu 122. ročníku Velké Pardubické České pojišťovny se s přehledem stala klisna Orphee des Blins s žokejem Janem Faltejskem.