Vsetínští hráči, kteří až skvělým jarním finišem dostali na osmou příčku zajišťující účast ve vyřazovací části, dokázali vyhrát první utkání. V přestřelce plné vyloučení triumfovali díky čtyřem brankám ve třetí třetině 7:4. Ve druhém zápase už tolik branek zdaleka nepadalo, favorizované Malenovice vyhrály 2:1 a srovnaly v sérii hrané na tři vítězství krok.

 

I přesto na straně Vsetína panuje po prvních zápasech dobrá nálada. „Samozřejmě jsme s prvními dvěma zápasy spokojeni. Nerozhodný stav série je super,“ pochvaluje si trenér Vsetína Martin Jerie. „Řekli jsme si s klukama, že když už jsme se do play off dostali, zkusíme jít co nejdál,“ pokračuje Jerie.

 

Třetí a čtvrtý zápas série, ve kterých už se může rozhodnout o postupujícím do semifinále, se hrají ve Vsetíně na hokejbalovém hřišti za průmyslovkou. Třetí zápas se hraje v dnes ve 13 hodin, čtvrtý duel pak zítra od 12 hodin. Případný pátý zápas, ve kterém už by se muselo rozhodnout o postupujícím, by se hrál příští víkend opět na hřišti vítěze základní části v Malenovicích.

MALENOVICE - VSETÍN 4:7 (2:1, 1:2, 1:4)

Velmi zajímavý první čtvrtfinálový zápas dvou regionálních rivalů měl pořádné grády už od prvních minut. Až na jednu výjimku byli ve skóre mírně popředu domácí hokejbalisté. Ti se také v páté minutě třetí části dostali do vedení 4:3.

 

Potom ale nastal obrat, na jaký nebude jasný vítěz základní části moravské národní ligy vzpomínat v dobrém. Vsetínští borci pět minut na to, v 10. minutě třetí třetiny, vyrovnali Zrníkem. Hned dvě minuty poté – ve 42. minutě šli brankou Adama Janáčka dokonce do vedení, které o další dvě minuty pojistil Bravenec.

 

V poslední minutě přidal sedmou branku Machala a překvapivé vítězství bylo na světě. „Byl to hodně pro play off velmi netypický zápas. Hrál se takový živelný hokejbal, mužstva lítala nahoru, dolů. Padalo nezvykle hodně branek, což ale souviselo s tím, že se mimořádně hodně vylučovalo a padaly góly v přesilovkách,“ připomněl kouč Vsetína Jerie sedm branek, které padly v nestandartním počtu hráčů na hřišti. „Hodně nás podržel v poslední části gólman Šimara a kluci proměnili v důležitých momentech svoje šance,“ dodal k utkání trenér vítězů. První čtvrtfinálové utkání přineslo celkem 29 (!)vyloučených (14:15). Domácí využili tři a hosté dokonce čtyři přesilovky.

 

Branky Vsetína: Chromčák, Malík, Bardoň, Zrník, A. Janáček, Bravenec, Machala.

Sestava Vsetína: Šimara - T. Kudela, Malík, Zbranek, Zrník, Bardoň, A. Janáček - Baránek, Bravenec, Hába, Chromčák, Konečný, Kaňák, Machala, Srba, Šerý, Vrána, Zimek.

MALENOVICE – VSETÍN 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Druhé utkání se hrálo v úplně jiném duchu. Emoce a časté navštěvování hráčů trestné lavice se tentokrát nekonalo. „Obě mužstva hrála koncentrovaněji a uvědomovala si, že nesmí udělat chybu,“ všimnul si kouč Vsetína Martin Jerie.

 

Domácím k těsnému vítězství výrazně dopomohla první patnáctimutovka, ve které si vypracovali rozhodující náskok. Hosté stihli v závěrečné třetině sedm minut před koncem jen snížit. „Soupeř nás tentokrát přestřílel. My jsme navíc dobré příležitosti neproměnili,“ doplnil ke druhému duelu kouč Martin Jerie.

Branka Vsetína: Konečný.

Sestava Vsetína: Šimara - Bardoň, T. Kudela, Malík, Novosad, Zbranek, Zrník - Baránek, Bravenec, Hába, A. Janáček, Kaňák, Kašpar, Konečný, Machala, Srba, Vrána, Zimek.

Další výsledky čtvrtfinále play off 1. MNHbL: Třinec (po základní části 2.) – Hodonín (7) 2:4 a 4:2, Poruba (3) – Karviná (6) 0:4 a 2:6, Staré Brno (4) – Signum Olomouc (5) 6:5 a 3:4.