Uplynulou sobotu nejprve v 18. kole první národní ligy doma porazili Hradec Králové B vysoko 6:0 a poté si poradili i v neděli s Heřmanovým Městcem, který přehráli 3:1. Dvěma plnými bodovými zisky si Vsetín již s předstihem tři kola před koncem základní části zajistil účast v play off bojích. V dalším pokračování druhé nejvyšší soutěže zajíždí Vsetín v neděli 20. března do Sudoměřic.

VSETÍN – HRADEC KRÁLOVÉ B 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)

Zápas proti předposlednímu celku tabulky první národní ligy byl jasně v režii Vsetína. O tom, že všechny body zůstanou na Valašsku, rozhodli domácí z velké části už v první třetině, kterou vyhráli 2:0.

Domácí pak náskok dále navyšovali až na konečných 6:0.

Branky: D. Zvonek 2, Malík 2, O. Zbranek, Dalecký. Sestava Vsetína: Šimara – L. Zbranek, O. Zbranek, Haas, Michoněk ml., Pražák, Vrána, Kudela, M. Ovčačík, Baránek, Malík, Novosad, Dalecký, D. Zvonek, Pěsničák. Trenér: Michoněk st.

VSETÍN – HEŘMANŮV MĚSTEC 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Přestože Vsetín nastoupil proti devátému celku tabulky v hodně omlazené sestavě plné loňských dorostenců, byl od začátku lepší a ujal se vedení 1:0. Soupeř sice stačil do konce první třetiny vyrovnat, ale další góly už padaly jen do jejich sítě. Vsetín nakonec vyhrál 3:1 a zajistil si tak tři kola před koncem základní části účast ve vyřazovacích bojích.

Branky Vsetína: Kudela, Baránek, Michoněk ml. Sestava Vsetína: Šimara – O. Zbranek, Haas, Michoněk ml., Pražák, Vrána, Kudela, M. Ovčačík, Baránek, Loveček, Škabraha, Novosad, Dalecký, D. Zvonek, Pěsničák. Trenér: Michoněk st.

1. SK Jihlava 17 1 0 1 110:31 53
2. Malenovice 13 1 1 4 103:38 42
3. SHC Opava 12 0 2 5 79:40 38
4. Přelouč 11 0 3 5 56:46 36
5. HBC Vsetín 8 4 1 6 58:36 33
6. Sudoměřice 10 1 1 7 89:76 33
7. Hodonín 6 4 0 9 67:79 26
8. Polička 6 1 3 9 50:66 23