Po předešlé výhře s Třincem se tentokrát Valaši prosadili o uplynulém víkendu hned dvakrát. Nejprve vyhráli na hřišti Jihlavy a poté si připsali plný počet bodů i doma s Bulldogs Brno. Definitivně si tak zajistili postup do play off. V základní části již je čekají jen poslední dva zápasy. Nadcházející sobotu jedou k derby do Malenovic a v neděli 19. dubna ukončí dlouhodobou část v Karviné.

JIHLAVA – VSETÍN 3:4sn (1:3, 0:0, 2:0)

Vsetín se rychle otřepal z branky obdržené již ve druhé minutě a začal diktovat tempo hry. Závěr úvodního dějství měli hosté plně pod kontrolou a zaslouženě dvěma góly Háby a jedním Vrány otočili na 1:3. Druhá část nesla za téměř soustavného tlaku hostů. Jejich převaha ovšem neměla žádný gólový efekt, což se jim málem stalo osudným. Po pěti minutách třetí třetiny se totiž Jihlavě podařilo snížit a najednou se obraz hry zcela otočil. Vsetínští znervózněli a dostali se pod tlak domácích. Ti pět minut před koncem korunovali převahu vyrovnávacím gólem v přesilové hře. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich se prosadil Hába, který vítězným gólem zajistil svému týmu dva body a mohl slavit i hattrick. Ten znamenal pro vsetínského kouče Richarda Brázdu prohru sázky. Před sezonou se totiž právě kouč Brázda vsadil s útočníkem Hábou, že během sezony nedá hattrick. Po hattricku Háby v Jihlavě však musel Brázda shodit svůj dlouhá léta pěstovaný plnovous a navíc na následující utkání s Buldoky z Brna obléci sako.

Branky Vsetína: Hába 2, Vrána, rozhodující samostatný nájezd Hába.

Sestava Vsetína: Šimara – Dulava, Zrník, L. Zbranek, Mezuláník, Novosad – Kucharczyk, Janáček, Bravenec – Vrána, Machala, Konečný – Baránek, Minařík, Hába.

VSETÍN – BULLDOGS BRNO 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)

Výsledek sice napovídá jasnému průběhu, ale zase tak úplně to na hřišti ve Vsetíně neprobíhalo. Domácí sice začali dobře a díky dvěma zásahům v závěru první části vedli 2:0. Hned v první minutě druhé třetiny však hosté snížili a dostali se na koně. V těchto momentech několikrát podržela domácí tradiční opora v brance Šimara. Domácím opět pomohl dobrý závěr třetiny, tentokrát se trefil Kucharczyk a Vsetín vedl 3:1.

Definitivně se rozhodlo o osudu utkání pět minut před koncem. To se během jedné minuty trefili Kuchyrczyk a Malík a domácí odskočili na 5:1. Poslední zářez si připsal Janáček ve vlastním oslabení.

Branky Vsetína: Kucharczyk 2, Machala, Bravenec, Malík, Janáček.

Sestava Vsetína: Šimara – Mezuláník, L. Zbranek, Zrník, Malík, T. Kudela, Novosad (11. Baránek) – Kucharczyk, Janáček, Bravenec – Vrána, Machala, Konečný – Minařík, Srba, Hába. Trenér: Brázda.

Další výsledky: Jihlava – Malenovice 2:1ss, Sokol Poruba – Třinec 0:6, Bulldogs Brno – Malenovice 3:3, Sokol Poruba – Karviná 2:6.