V Moravské národní lize prohráli o uplynulém víkendu již třetí utkání v řadě, když v neděli podlehli poslednímu celku tabulky Porubě a navíc ani nevstřelili branku. V dalším kole se představí Valaši opět na domácím hřišti. V neděli od 14 hodin hrají s Třincem.

VSETÍN – PORUBA 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Domácím hrálo před utkáním s posledním celkem tabulky, který přijel jen s dvěma pětkami, všechno do karet. Jednak nastoupili doma už tradičně se třemi kompletními pětkami, jednak se jim do branky vrátila brankářská jednička Šimara.

Hned první minuty zápasu však ukázaly, že trápení vsetínských hokejbalistů asi bude delšího a vážnějšího rázu. Proti bojujícímu soupeři si sice vytvořili domácí optickou převahu, ale do zakončení se dostávali jen velmi ztěžka. Když navíc těsně před první přestávkou šla Poruba do vedení, bylo s domácími borci ještě hůře.

V prostřední části křečovitá snaha domácích nevedla k ničemu a do většího tlaku se dostali Valaši zase až ve třetí části. Do branky soupeře však nemohli míček dostat ani po těch nejjasnějších příležitostech. Naopak byli to hosté, kteří v poslední minutě pečetili vítězství při power play Vsetína.

Po třetí porážce v řadě se Vsetín propadl už na čtvrté místo tabulky, které jako poslední zajišťuje postup do play off. Před čtyřmi koly ještě Valaši tabulku nejvyšší soutěže vedli.

Sestava Vsetína: Šimara – Mezuláník, Malík, Starůstka, Zrník, Dulava, Kováčík, L. Zbranek – Bravenec, Janáček, Konečný – Minařík, Machala, Vrána – Srba, Novosad, Hába. Trenér: Brázda.

Další výsledky: Třinec – Bulldogs Brno 2:3, Karviná – Jihlava 5:1, Karviná – Bulldogs Brno 8:4, Poruba – Malenovice 1:6, Třinec – Jihlava 5:4.