Povedlo se jim to ale pouze v sobotu, kdy vyhráli třetí zápas 4:1 a snížili tak stav série hrané na tři vítězství na 1:2. V nedělním duelu vyhrála Jihlava a vybojovala si tak právo účasti v baráži o extraligu.

VSETÍN – JIHLAVA 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Ve třetím finálovém utkání mohla Jihlava v případě vítězství již rozhodnout o svém vítězství. Tentokrát se ale prosadili vsetínští hokejbalisté. Potvrdili tak, že se jim v základní části vedlo proti Jihlavě nejlépe ze všech týmů Moravské národní ligy. Domácí byli od prvních minut o něco lepší a hlavně dokázalo své šance proměňovat. V úvodní patnáctiminutovce se trefili domácí Kašpar a Minařík a také ve druhé části byli Valaši lepším týmem. Hosté hrozili především při přesilových hrách. „Mají je dobře nacvičené. Ale my jsme tentokrát v oslabení hráli opravdu dobře a navíc skvěle chytal Šimara,“ pochvaloval si trenér Vsetína Richard Brázda. Po druhé třetině drželi domácí stále dvoubrankový náskok, který pak pojistil hned zkraje třetí třetin svým druhým gólem Minařík.

Branky Vsetína: Minařík 2, Kašpar, Konečný.

Sestava Vsetína: Šimara – T. Kudela, Malík, Starůstka, Zrník, Novosad, L. Zbranek – Kašpar, Chromčák, Konečný – Minařík, Srba, Hába – Machala, Vrána, Baránek – R. Ovčačík. Trenér: Brázda. Stav série 1:2.

VSETÍN – JIHLAVA 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Domácí vstoupili do utkání nešťastně. Jihlava se hned v první minutě laciným gólem ujala vedení. Aktivitu pak převzali domácí, ale střelecky se prosadit nedokázali. Naopak necelou minutu před první přestávkou přidali hosté druhý gól. Vsetínští dali kontaktní branku krátce po startu druhé části, kdy snížil útočník Kašpar.

V dramatickém boji Vsetína o vynucení si pátého zápasu série padal další gól až v poslední třetině. Jihlava ve 39. minutě zvýšila na 3:1, na což dokázali domácí odpovědět pouze jednou trefou. V poslední minutě snížil Kašpar na konečných 2:3, více už domácí nestihli. „Je to škoda. Měli jsme více ze hry, ale zkušený soupeř potrestal naše chyby. Hokejbal se ale hraje na góly. Těch dal soupeř více, a proto vyhrál. Na hráče jsem pyšný, odvedli vynikající výkony,“ uzavřel Brázda.

Ve finále druhé nejvyšší hokejbalové soutěže v republice tak podlehli hráči Vsetína favorizované Jihlavě až po boji 1:3 na zápasy. Ziskem stříbrných medailí dosáhli Valaši historického úspěchu klubu.

Branky Vsetína: Kašpar 2.

Sestava Vsetína: Šimara – T. Kudela, Malík, Starůstka, Zrník, Novosad, L. Zbranek – Kašpar, Chromčák, Konečný – Minařík, J. Janáček, Hába – Machala, Srba, Baránek – R. Ovčačík, Vrána. Trenéři: Brázda, J. Janáček. Konečný stav série: 1:3.