Nejprve v sobotu vyrazí Valaši do Hodonína, kde se odehraje dohrávka zápasu, který se neodehrál pro nepřízeň počasí před dvěma týdny a v neděli zakončí podzimní boje domácím zápasem s Jihlavou.

Po nepovedeném úvodu sezony ve druhé nejvyšší soutěži v zemi se hokejbalisté Vsetína výrazně zvedli a nastartovali k lepším výkonům i výsledkům. V úvodních třech zápasech nezískali Valaši ani bod a krčili se na posledním místě osmičlenné tabulky.

Z dalších devíti utkání ale hned sedmkrát neprohráli a vyšplhali se z posledního místa až na aktuální pátou pozici. Zlepšení potvrdili také o uplynulém víkendu, kdy ze dvou zápasů na hřištích soupeřů získali hned tři body za výhru v Třinci (3:1) a remízu s Bulldogs Brno (3:3).

„V posledních zápasech se nám daří a více si věříme. Začali jsme hrát trochu jiný obranný systém, než na začátku soutěže, více defenzivní. A výsledky se dostavují,“ pochvaluje si hrající kouč Vsetína Jan Janáček.

„V posledních dvou zápasech jsme byli v obou lepší, soupeře jsme přestříleli. Pokud to tak bude pokračovat, budeme spokojení,“ pokračuje Janáček. Zítra odjíždějí Valaši do Hodonína, kde sehrají odložený zápas, podzim pak zakončí v neděli od 14 hodin doma nproti Jihlavě.

„Už to sice nejsou moc dobré podmínky na hokejbal, už se podle mě ani nemělo hrát. Ale svaz rozhodl, že semá ještě tento víkend odehrát. Věřím, že zakončíme podzim v dobré pohodě,“ doplnil Jan Janáček.