„To je hlavní cíl, i proto jsem sem přišel. Tým je zde kvalitní, určitě na to má,“ je optimista poslední posila Robe, slovenský reprezentant Marek Hlinka, který v klubu podepsal smlouvu do konce sezony. „Ale s tím, že se jedná o limitovaný transfer z Topoľčan. O další možné spolupráci budeme v případě zájmu obou stran jednat,“ upřesnil 22letý odchovanec bojnické házené, odkud v dorosteneckém věku přestoupil do Topoľčan a po skončení školy se stal profesionálním házenkářem.

„Házená mě baví, chtěl bych se jí nějaký čas živit,“ směje se Hlinka, jehož na druhém stupni základní školy přivedl k tomuto sportu otec. „Také hrál házenou, má radost, že mi jde.“

Kdy došlo k prvním námluvám se Zubřím?
Na začátku ledna mě kontaktoval trenér Poloz. Jednání poté nabrala na rychlosti, byla opravdu dynamická a hlavně korektní. Hodně mě přesvědčil samotný zájem trenéra, který dělá vše pro to, aby si Zubří zahrálo play-off.

Proč jste se rozhodl pro odchod z Topoľčan, které jsou aktuálně v tabulce čtvrté?
Na konci kalendářního roku skončil prezident klubu, který byl současně i hlavním sponzorem. Na základě toho jsem dostal možnost hledat si nové angažmá na Slovensku či v zahraničí, což jsem přijal jako dobrou novou výzvu, poznání nové soutěže, hráčů. Klub z ekonomických důvodů uvolnil více hráčů, ale více se ke klubovým problémům nechci vyjadřovat.

Jaká byla vaše extraligová premiéra v dresu Zubří?
První zápas se mi velmi těžce hodnotí, protože jsme jako tým prohráli. Ani já proto nemohu být spokojen. Na jakékoliv hodnocení a srovnávání ještě potřebuji čas. Nyní jsem především ve fázi rozhlížení a sehrávání. Zatím bydlím na hotelu v Rožnově. (úsměv)

Proč to šlo Zubří v Plzni jen první poločas?
Vycházelo nám téměř vše, plnili jsme předzápasové pokyny, tedy kvalitně bránili a využívali rychlé protiútoky. Bohužel po přestávce přišlo pár chyb v obraně, technických chyb, které Plzeň nekompromisně trestala z protiútoků. Ty rozhodly vyrovnaný zápas. I přese všechno jsme měli na západě Čech bodovat, minimálně remizovat.

Jak vás vůbec přijala valašská kabina?
Vřele, zatím se ale poznáváme. Na hřišti, ale i mimo mi velmi pomáhají, je to příjemné. Jsem zcela v novém prostředí, s výjimkou Marka Korbela jsem doteď nikoho neznal.

Už chtěli kluci ze Zubří zápisné?
Zatím ne, ale budu to muset zjistit. (smích)

Nastupujete s číslem čtyři na zádech. To je vaše oblíbené?
V Topoľčanech jsem měl 28, ale ta už zde byla obsazená. V přípravě jsme odehrál pár utkání se čtyřkou a ta mi už zůstala.

Je Zubří přestupní zastávka do zahraničí?
Momentálně jsem v Zubří a soustředím se jen na co nejlepší výkon na hřišti a plnění pokynů trenéra. Co bude dál, zatím neřeším.

Máte házenkářský sen?
Asi jako každý hráč bych si rád zahrál kvalitní zahraniční soutěž a měřil síly s nejlepšími hráči, které od malička sleduji. Těžko říci, jaká soutěž by se mi líbila, ale vždy jsem snil hlavně o Bundeslize. Momentálně se mi ale líbí i švýcarská soutěž, případně severské země.

A házenkářský vzor?
Ten vyloženě nemám, ale velmi se mi líbí hra například Nora Sandera Sagosena.