„Trénink byl spíš seznamovací, dlouhá přihrávka a trochu pohybu. Mají tu rozdílnou halu, než je v Zubří. Je tu malé hlediště za střídačkami a takový výklenek. Trénink byl důležitý hlavně pro brankáře, aby si na to opticky zvykli při dlouhých přihrávkách. Palubovka je klasická parketová, klukům to vyhovuje. Moc to na ní neujíždí, takže kotníky asi dostanou zabrat,“ popsal dopolední trénink a podmínky v hale trenér Zubří Michal Tonar.

Zajímavostí je, že dnes to nebylo poprvé, co někdo ze Zubří okusil místní palubovku. Od roku 2005 ve Velenje tři sezony působil zuberský kanonýr Tomáš Řezníček.

Samotné město leží 60 kilometrů severovýchodně od Lublaně v Dolním Štýrsku. Do roku 1990 se jmenovalo Titovo Velenje a vřelý vztah ke komunistickému vládci bývalé Jugoslávie Josipu Brozi Titovi dosvědčuje i největší socha jeho osoby na světě, která bez podstavce měří přes šest metrů.

Nad hornickým městem, kde sídlí společnost Gorejne, známá výrobou kuchyňských spotřebičů, se pak nachází hrad Velenje, k němuž první písemná zmínka se datuje do roku 1264.

Čtvrtfinále Evropského poháru EHF startuje v sobotu s úderem 18. hodiny a živě ho bude vysílat Youtube kanál RK Gorenje Velenje. Nálada v týmu je po odpolední procházce městem zatím dobrá.

„Jsem optimista před každým zápasem. Soupeř má teď něco nahráno, tak třeba nás podcení. Hlavně musíme zvládnout vstupy do poločasů, což nám minule dělalo problémy. Sebevědomí má soupeř asi vyšší, ale my jsme si ho taky teď zvedli ve Frýdku-Místku. Tak není důvod ho nyní trochu i ukázat,“ dodal s úsměvem pár hodin před výhozem pohárové odvety Michal Tonar.

DAVID JANOŠEK