SM SKUPINA
VSETÍN – TRNÁVKA 29:27 (14:15)

Domácí měli zápas skvěle rozehraný, ale neproměňování jasných příležitostí dali možnost soupeři zápas celý zdramatizovat. Do utkání vstoupili domácí jako uragán a po deseti minutách vedli už 8:2. „Pak jsme však vlastní nemohoucností v koncovce dali soupeři možnost vrátit se do zápasu. Ten jí využil a v poločase dokonce vedl o branku,“ uvedl k zápasu Roman Vilímek, jeden z hráčů Zbrojovky Vsetín. „Hosté využili dokonale našeho trápení v zakončení a zápas pak byl vyrovnaný prakticky až do posledních minut. V závěru za stavu 26:27 se nám podařilo dát tři branky v řadě a otočili jsme na konečných 29:27,“ dodal Vilímek.

Sestava a branky Vsetína: Kutěj, Kováč – Bartoň 4, Král, Daněk 3, Holec 2, R. Havran 1, Korejčík 5, Vilímek 1, Bednář 5, Křupala, Mrnuštík 4, Staněk 2, Weintritt 2. Trenér: Pospíšil.

SOKOL OSTRAVA – LESANA ZUBŘÍ 30:27 (18:12)

V předehrávaném utkání 4. kola se drželi hosté se soupeřem téměř po celý zápas. Osudná se jim stala poslední pětiminutovka prvního poločasu. „Do 24. minuty byl stav i průběh naprosto vyrovnaný. Pak jsme však nedali šest minut branku a domácí nám utekli,“ uvedl trenér Lesany Zubří Zbyněk Mizera. Po změně stran Zubřané bojovali ze všech sil a snažili se o zvrat. „Dostali jsme se až na dvoubrankový rozdíl a v závěru už jsme zkoušeli hrát vabank. Bohužel to nevyšlo. Zápas jsme si prohráli v tom špatném závěru první půle, především neproměňováním šancí,“ dodal Mizera.

Další zápas hrají házenkáři Lesany Zubří až o příštím víkendu. Duel s Polankou, který měli sehrát doma tuto neděli, byl totiž odložen na listopad.

Sestava a branky Lesany Zubří: Kyselý, Maléř – V. Ulrych 8, Pavlíček 5, Kalčák 4, Tovaryš 4, Šimurda 4, Dědek 1, S. Mičola 1, J. Mičola, Balhárek, Pobořil. Trenér: Mizera.

JM SKUPINA
ZUBŘÍ SCM – JULIÁNOV 39:30 (17:12)

V nedělním podvečeru si házenkáři Zubří SCM připsali povinné a očekávané vítězství.

Prpti Juliánovu však výkonem a předvedenou hrou příliš nepřesvědčili. „Vzhledem k tomu, že nastoupilo celkem osm hráčů z A týmu Gumáren Zubří, se předpokládal jiný průběh i jednoznačnější výsledek. Výkon, který hráči předvedli, rozhodně neodpovídal herní kvalitě jejich možností,“ zhodnotil duel asistent trenéra Aleš Kořínek, jenž i navzdory vítězství našel ve hře svého týmu spoustu nedostatků. „Nehráli jsme dobře. Nedůrazná obrana, nulové nasazení ve všech herních činnostech a laxní přístup k zakončení. To vše v konečném účtování přispělo k přijatelnému výsledku pro hosty, kteří nejen že prohráli pouze o devět branek, ale podařilo se jim dokonce třicet branek vstřelit,“ dodal Kořínek.

Sestava a branky Zubří SCM: Věžník, P. Orság – Závorka, Mičkal 1, Valach 1, Mézl 1, Pernický 4, Macháček, Jurka 8, Bayer 3, Štěpnica 3, Mika 10, Š. Krupa 3, M. Vyjídák 5. Trenéři: Koleček, Kořínek.