„Do evropských pohárů tentokrát zasáhnout nebudeme moci. Mohu za sebe i za všechny v klubu říct, že jsme pro to udělali maximum a čekali jsme do poslední chvíle, ale prostě to z finančních důvodů není reálné a naši účast v pohárové Evropě jsme museli zavrhnout," potvrdil v úterý odpoledne smutnou novinu předseda zuberského klubu Jaroslav Dořičák.

Jako úřadující mistři měli házenkáři Zubří teoreticky nárok na Ligu mistrů, ale vzhledem ke koeficientu České republiky to nevyšlo ani na hlavní soutěž ani na kvalifikaci. Zubří by tedy mohlo hrát druhý nejvýznamnější Pohár EHF. Na tuto prestižní soutěž se však na Valašsku bohužel těšit nemohou.

Pro fanoušky i všechny v klubu to samozřejmě je zpráva, kterou nechtěli slyšet, nicméně se s ní přece jen dalo trochu počítat. Už loni, kdy se Valaši ve Vyzývacím poháru probili až do osmifinále, kde padli se Sportingem Lisabon, totiž visela účast v pohárové Evropě na vlásku.

„Tehdy jsme to zlomili na poslední chvíli, tentokrát už to bohužel nevyšlo. „Je to prostě finančně velmi náročné, nic jiného za tím není," posteskl si Dořičák.

V letních měsících před novou sezonou se také průběžně obměňuje kádr mistrovského Zubří. Stejně jako ohledně evropských pohárů se však zatím bohužel jedná převážně o pohyb v kolonce odchodů. Po brankáři Malinovi (odešel do prvoligového francouzského Tremblay), odešel také Jozef Hanták (polská Přemyšl – nováček nejvyšší soutěže) a téměř stoprocentní je i odchod Martina Stržínka, který je na cestě zpátky do Hranic, odkud přišel na Valašsko před třemi lety.

„V jeho případě je téměř jisté, že se vrací do Hranic, ale minimálně ještě jeden rok má smlouvu u nás, takže to bude formou hostování,," říká šéf klubu Dořičák.

Na straně příchodů zatím svítí jedno jméno – Boris Aspridis.

„Je to šikovný levoruký křídelník, přichází z Kopřivnice a smlouva už je podepsaná. Další hráči jsou ještě v jednání. Jeden byl na nedávném akademickém mistrovství světa v Brazílii, kde jej vedl Jiří Mika, dalším vytipovaným borcem je vysoká spojka ze Slovenska. Všechno dotáhneme v nejbližších týdnech," plánuje si Jaroslav Dořičák.