„Na turnaj se moc těším. Pro všechny to bude hodně zajímavé. Čeká nás konfrontace s kvalitními soupeři,“ říká Mika.

Nováček druhé nejvyšší francouzské soutěže hlavně díky českému reprezentantovi přijal pozvání na tradiční mezinárodní turnaj. Štrasburk do Zubří přiveze posílený tým. V kádru má hned čtyři reprezentanty. „Ještě loni tvořili většinu mužstva Francouzi. Ze zahraničních hráčů jsem tam byl pouze já a Ital. V létě ale přišli další čtyři cizinci,“ informuje Mika.

Člen poslední zlaté zuberské party z extraligového ročníku 2011/12 se na pikantní souboj nejen s mateřským klubem těší. „Zatím jsme s českými týmy nehráli. Teď to bude poprvé. Na turnaji uvidíme, jak kdo na tom je. Na druhé straně Zubří i Šaľa jsou v jiné fázi přípravy. Tady startuje soutěž až o dva týdny později než v Česku,“ připomíná Mika. Házenkáři Štrasburku zahájili letní přípravu 30. července. Po formálním setkání, přivítání posil a debatě o plánu a cílech pro nadcházející sezonu přišel na řadu tvrdý dril. „Každý den máme dva tréninky, jednou v týdnu den volna. Tak to bude až do začátku sezony,“ uvedl Mika.

Podle něj je příprava náročnější než v předcházejících letech. „Je intenzivnější,“ tvrdí rodák ze Zubří. „Přišli noví ambicióznější hráči. O to je to prostředí tvrdší,“ přidává.

Známý házenkář, který se v létě oženil, ví, že nováčka ze Štrasburku nečeká ve druhé nejvyšší soutěži v zemi mistrů světa a olympijských vítězů nic jednoduchého. „Házená je tady silovější. Ve Francii a třeba i v Německu se hodně dbá na kondici a fyzickou přípravu. Už se to ale pomalu začíná aplikovat v Česku,“ všímá si Mika.

Nejen proto bude dobré turnaj s mezinárodní účastí sledovat. Na Valašském poháru se kromě pořádajícího ROBE Zubří a Štrasburku představí také HKM Šaľ a RK Lokomotiva Brčko.

Valašský pohár 2018
Pátek 24. srpna: Šaľa – Štrasburk (13), Zubří – Šaľa (19)
Sobota 25. srpna: Šaľa – Brčko (11), Zubří – Štrasburk (18)
Neděle 26. srpna: Štrasburk – Brčko (11), Brčko – Zubří (16).