Vsetín vyzve v úterý od 18 hodin lovosické Lovce, Zlín o den později v hale Datart od 17 hodin ambiciózní Plzeň. „Je to pro nás svátek, velká příležitost poznat, jaký rozdíl je mezi naší a nejvyšší soutěží,“ shodli se trenéři.

Oba celky přitom patří mezi špičku první ligy. Zatímco Zlín v 7. kole kvůli covidové nákaze a karanténě v kádru soupeře z Náchoda pauzíroval, Vsetín slavil čtvrtou výhru sezony (Velká Bystřice 31:25). „Cenná výhra, konečně jsme uspěli ve druhém zápase v řadě,“ poznamenal kouč Vsetína Andrej Titkov.

Odchovanc zuberské házené a český reprezentant Štěpán Zeman.
Reprezentační pivot Zeman: Rozhodne až forma na Euru

„Hodně jsme se ale na něj nadřeli, na druhou stranu si zahráli všichni, celá lavička. Body jsou cennější než výkon, po pětadvacet minutách hra upadla,“ zhodnotil poslední vystoupení svých svěřenců a věří, že si v poháru spraví náladu. „Duely s extraligovými soupeři jsou vždy dostatečnou motivací, kluci se budou chtít ukázat. Je to pro ně obrovská zkušenost a přínos,“ dodal Titkov.

Druhou zbytečnou porážku museli strávit prvoligoví házenkáři Bystřice pod Hostýnem, kteří nečekaně klopýtli v Jičíně s domácí rezervou. „Hrát jen poločas nestačí. Nekoncentrovanost a malé nasazení, to byly hlavní důvody naší neúspěšné mise,“ zlobil se trenér Bystřice p. H. Martin Žůrek.