S českým výběrem, který se kvalifikoval na srpnový evropský šampionát, se v těchto dnech připravuje osm stále věkem juniorských reprezentantů. „Je to stále dokola. Nejúspěšnější kluby v době letní přípravy trpí absencí svých talentovaných mladíků, kteří se zapojí do naší přípravy až v polovině srpna. Jestliže jsem v pondělí měl mít k dispozici více než pětadvacet hráčů, budu rád, když budu moci pracovat s osmnáctkou házenkářů,“ spočítal nový trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt, naposledy kouč Karviné.

Další posily vedení Gumáren neplánuje

Oproti uplynulému ročníku klub opustilo více hráčů, než jich přišlo. Pro návrat zpět do Zubří se rozhodl Robert Plšek, jenž v závěru karvinského angažmá pod novým trenérem nedostával tolik příležitostí, jak by si představoval. „Asi je to jeho hlavním důvod rozhodnutí neprodloužit s Baníkem smlouvu a vrátit se,“ připustil Kekrt, který měl na vedení klubu požadavek posílit střední rozehrávku. „V týmu bylo hned několik stejných typů na tento post. Bohužel, k posílení zřejmě nedojde,“ je smířený s realitou kouč, jenž v poloprofesi­onálním valašském klubu nebude moci moc „vyskakovat“. „Zuberské prostředí z minulosti znám. Nyní si ovšem musíme všichni na sebe zvyknout,“ je připraven dělat kompromisy Kekrt.

Kádr vicemistra opustili tři hráči

Kádr, jenž ve finále marně sahal po mistrovské koruně, již v minulých dnech opustil Jakub Kulíšťák (Mulhouse – II. francouzská liga), na odchodu jsou i Martin Spuchlák s Alešem Opálkou. Oba neprodloužili smlouvu. „Hledají si nové angažmá, přičemž nevylučuji, že později můžeme najít společnou řeč,“ nebrání se dalším kolům rozhovorů manažer klubu Gumáren Jaromír Petřek. „Žádné velké posilování opravdu neplánujeme. Pro první část soustředění jsme stáhli všechny hráče z hostování. Z extraligy to byli bystřičtí Vyjídák s Mičkalem,“ upřesnil Petřek.

Po týdnu společné přípravy následuje sedmidenní kondiční soustředění ve Velkém Meziříčí. „Poté se již budeme připravovat převážně v domácím prostředí. V plánu máme sehrání šestnácti přátelských duelů, přičemž koncem srpna pořádáme mezinárodní turnaj za účasti chorvatské Poreče, šestého celku francouzské ligy St. Raphael VHB a pátého týmu švédské ligy Lindesbergu. Dále chceme absolvovat čtyřdenní herní turné v Rakousku, což bude pro nás generálka na ligu,“ upřesnil zkušený trenér, jenž stál za dvěma mistrovskými tituly Valachů.

Trenér Kekrt krotí optimisum okolí

Třebaže se sestava pro nový ročník zatím krystalizuje, ambice budou mít Gumárny opět nejvyšší. „Určitě budeme chtít hrát o přední příčky, přičemž souběžně musím krotit přehnaný optimismus okolí. V Poháru PVP se soupeře pro předkolo dozvíme až za týden. Pro nás bude každý postup úspěchem, neboť hned na úvod, ať se to nezdá, můžeme narazit na zkušený evropský celek,“ vyčetl ze seznamu možných protivníků pro předkolo Kekrt.

První extraligový duel čeká Zubří již 3. září, kdy si předehraje duel s Hranicemi. Do evropského poháru vstoupí o čtyři dny později.