Následné námitky klubů, rozhodnutí Řídícího orgánu extraligy několikrát změnily situaci, aby vše rozřešila Odvolací a kontrolní komise Českého svazu házené. Definitivní stanovisko zní – výsledek dosažený na hřišti zůstává v platnosti, série na tři vítězství se o víkendu přesouvám k dvěma utkáním do Plzně za stavu 1:1. Případné páté utkání se bude hrát v Zubří 8. května.

„OKK ČSH rozhodla všemi svými členy, avšak s vyloučením Jiřího Opavy (důvod, pro který se vyloučil z rozhodování, bude uveden v písemném vyhotovení rozhodnutí), že se ruší rozhodnutí Řídícího orgánu Extraligy ČSH ze dne 2. 5. 2018 k utkání A167. Proti tomuto rozhodnutí není přípustné odvolání,“ píše se v komuniké odvolací a kontrolní komise ČSH.

Vedení zuberské házené si zhluboka oddechlo a nyní se již zcela může soustředit na víkendová klíčová utkání. Svěřenci trenéra Andreje Titkova i přes jedno domácí klopýtnutí chtějí udělat maximum pro postup do bojů o vysněný titul – čtvrtý v historii klubu.

„Rozhodnutí komise vítáme, jsme rádi, že to tak – spravedlivě - dopadlo,“ přiznal manažer HC Robe Zubří František Baláš. „I přese všechno, co se během týdne dělo, jsme byli přesvědčení, že právo je na naší straně a vyhráli jsme podle pravidel,“ zdůraznil manažer.

Odjeli by ale i v případě, že by středeční anulace druhého nedělního zápasu zůstala v platnosti? „Nechtěli jsme ze semifinálové série udělat frašku, proto jsme byli připraveni z důvodu zachování dobrého jména házené, uklidnění emocí a v neposlední řadě i kvůli našim partnerů k víkendovým zápasům vycestovat,“ přiznal Baláš, aby jedním dechem dodal.

„I kdybychom odjeli, cítili bychom se v právu a dál bychom na administrativním poli bojovali. Po celou dobu jsme měli obrovskou podporu našich příznivců a partnerů, s generálním jsme celou situace intenzivně konzultovali. Nemyslím si, že by pátečním rozhodnutím diskuze o celé situaci skončila, ale je dobře, že se bude dál hrát,“ konstatoval František Baláš.

Poslední rozhodnutí komise pochopitelně uvítala i hráčská kabina Zubří, která k dvojutkání do Plzně odjela v pátek po obědě. „Je to úleva a velké povzbuzení! Porostli jsme o několik centimetrů, jak jsme byli v týdnu pod náporem špatných informací shrbení. Třeba to vše bylo účelové nás znervóznit, ale ve finále se to minulo účelem. Nyní jsme ještě více nemotivovaní uspět, jedeme si minimálně peo jednu výhru!“ slíbil fanouškům za kabinu trenér Andrej Titkov, jemuž v sobotu od 11 hodin a v neděli od 17 hodin bude chybět zrněný pivot Zeman. „Já vážněji poraněné rameno, v této sezoně už s ním spíše nepočítám. Ale to, ani brzký začátek nám nevadí, důležité je, jak vše dopadlo. Pravda a láska zvítězili,“ raduje se Titkov.