„Pro nás jsou to neskutečně důležité body,“ vnímá trenér HC Robe Peter Dávid.

Mančaft po dalším triumfu zaslouženě chválil. „Celý tým podal výborný výkon. Podržel nás brankář Krůpa, přidali se k němu i hráči z pole. Bylo to odbojované, všichni do toho dali maximum,“ ocenil domácí kouč.

I když Valaši zvítězili rozdílem šesti branek, jednoduché to před vlastním publikem rozhodně neměli. „Bylo to velmi těžké utkání. Výhru jsme vydřeli,“ říká Dávid.

„Vedli jsme už o devět branek, ale místo toho, abychom zápas v klidu dohráli, dali jsme soupeři dárek a nechali ho manko stáhnout na tři góly. Závěr jsme ale uhráli fantasticky,“ prohlásil trenér Zubří.

Robe oplatilo Brnu vyřazení z Evropského poháru i podzimní porážku, doma uspělo.

Přitom do úterního zápasu nevstoupilo ideálně, ale brzy výsledek otočilo a v 10. minutě vedlo už 6:2.

Valachům velmi dobře fungovala obrana, skvěle chytal Krůpa. Na druhé straně hosté chybovali, nešlo jim to a drtivou část první půle dotahovali. Nakonec mohli jít do kabin i s menším mankem, před přestávkou ale zahodili dvě sedmičky.

Fotbalisté Valašského Meziříčí (bílé dresy) o víkendu padli. Ilustrační foto.
Valmez prohrál, poprvé neskóroval. Branky začnou padat, nepochybuje Hajný

„Věděli jsme, že musíme hrát v neskutečném tempu, rychle, protože víme, že Pavel (Hladík – pozn. red.) hraje stále ve stejné sestavě. I když nám na začátku nefungovala až tolik obrana, podržel nás gólman Krůpa. Soupeři jsme odskočili a náskok udržovali,“ líčí.

Za domácí nastoupil i Havran, dařilo se Mičkalovi, důležité góly dávali Kyryljuk s Bajerem, dobře hrál Palát.

Brňané se po změně stran snažili, začali dotahovat ztrátu. I když v jednu chvíli prohrávali o devět branek, soupeře znervózněli a manko stáhli na rozdíl tří gólů.

Zubří ale závěr zvládlo skvěle a slavilo důležitou výhru.

Na úterní domácí triumf se pokusí navázat o víkendu v Hranicích.

Extraliga mužů, dohrávka 22. kola -
HC ROBE ZUBŘÍ – SKKP HANDBALL BRNO 30:24 (14:11)
Nejvíce branek: Mičkal 8/2, Kyryljuk 6, Bajer 6 – Čorič 7, Šůstek 6, Vukićević 5/1. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2. Vyloučení: 5:4. Diváci: 742.