Po letním příchodu Marka Korbela je i druhá ze Slovenska – 22letý reprezentant Marek Hlinka. „Zatím je u nás sice na testech, ale na všem podstatném ohledně přestupu k nám jsme s hráčem, ale i s jeho klubem z Topoľčan domluvení,“ potvrdil kouč osmého celku extraligy Dušan Poloz.

Jeho sázka na mladou pravorukou spojku rozhodně není náhoda. O slovenskou házenou se dlouhodobě zajímá. „Vždyť jsem na Slovensku pět let působil, navštívil nespočet zápasů jak ženské, tak mužské kategorie. Navíc v Topoľčanech trénuje můj dobrý kamarád Pavel Farář, s nímž jsem vše konzultoval,“ upřesnil.

Talentovaný mladík na posledním reprezentačním srazu pro nemoc chyběl, přičemž hlavním důvodem jeho odchodu do Zubří jsou finanční problémy Topoľčan, které v minulých dnech přišly o řadu zkušených házenkářů. „Marek by měl zacelit místo na levé spojce po Jirkovi Tillerovi, může hrát i na středu, navíc je dvoucestný – do útoku i obrany. První trénink s námi absolvoval v úterý, ve středu na něj čeká zápas. Pokud se nestane nic neočekávaného, měli bychom si v nejbližších dnech plácnout. Už jen zbývá dořešit detaily kontraktu a jeho délku,“ má radost Poloz.

Trošku méně už však z aktuální zdravotní situace v týmu, ve kterém stále není fit Šustáček, do formy po zranění se dostávají i ostatní. „Navíc na reprezentačním srazu s juniory je naše trojice Dokoupil, Polášek, Janíček. Dnešní duel se Zabrze ale i tak bude pro nás odměnou a testem zároveň. Za týden v odvetě v Polsku ale bychom již měli být kompletní,“ věří kouč házenkářů Zubří Dušan Poloz.

Házenkáři Robe ve středu od 18.30 hodin vyzvou druhý tým polské ligy Górnik Zabrze. Vstup je volný.