„Chyběly nám agresivita, důraz, timing. Až příliš jsme měli v hlavně poslední dva ne zrovna podařené zápasy v defenzivě a i dnes jsme v tom plavali,“ mrzelo po utkání kouče Robe Dušana Poloze.

„Vzhledem k vzájemnému zápasu z přípravy jsem čekal vyrovnanější zápas.“

Kapitolou samou pro sebe byla právě obrana, za níž se nechytil ani jeden ze tří gólmanů. Den otevřených dveří předvedli především po přestávce. V úvodu sice Valaši sahali po vyrovnání (20:19), ale poté třikrát za sebou inkasovali a již nedokázali konkurovat domácím.

„Za poločas nemůžeme dostat 19 branek. Zkoušeli jsme změny systému, ale nic nám nepomohlo. Dát 27 branek není hrůza, na tolik gólů se dá vyhrávat, když ještě lepší defenzivou přidáme tři čtyři brejky. Bohužel návraty bez balonu zpět byly špatné,“ poznamenal kouč Zubří.

Jediným mužem, který se nebál a snesl přísnější měřítko, byl šutér Řezníček, jemuž na pivotu velmi slušně sekundoval Hýbner. Naopak zklamáním byl výkon reprezentačního křídelníka Jurky, který se v úvodu hodně trápil.

„Kluci měli jasně dané pokyny v útoku, ale křídelní prostory na obou stranách jsme téměř nevyužívali. To musíme změnit,“ burcuje Dušan Poloz.

O nápravu reputace se Zubřané pokusí v neděli, kdy od 17 hodin doma vyzvou Lovosice.

„Středeční výkon by nestačil ani Lovce. Máme dva tréninky, abychom to změnili a dostali se ze současného stavu. Musíme přidat,“ je si vědom trenér Robe.

PLZEŇ – ZUBŘÍ 36:27 (19:16)

Nejvíce branek: Chmelík 6, Macháč 5, Šafránek 5/2 – Řezníček 10/1, Hrstka 6/5, Hybner 3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/2 – 6/6. Vyloučení: 3:1. Diváci: 400.