Zubří – Kopřivnice 42:22 (22:9)

V sestavě Zubří samozřejmě chyběli hráči, kteří reprezentují Českou republiku na turnajích v Plzni a v Paříži (Mika, J. Hrstka, Třeštík, M. Hrstka, Číp), i přesto bylo utkání zcela jasnou záležitostí domácího celku. Ten vedl už v poločase o třináct branek a nakonec vyhrál rozdílem třídy. Vzhledem k tomu, že jsou Zubřané ve fázi fyzické přípravy, je to dobrý výsledek.

Nejvíce potěšující zprávou pro trenéra Jiřího Kekrta je návrat všech dlouhodobě zraněných hráčů do sestavy. „Plšek, Krupa i brankář Orság už se zapojili do zápasu, takže po zdravotní stránce máme po delší době všechno v pořádku. Průběh přípravy však pro nás ani tak není ideální,“ uvedl trenér Gumáren Zubří Jiří Kekrt.

Důvod je jasný. Zubřanům nevyhovuje především to, že spoustu hráčů má na reprezentačních soustředěních a turnajích a kádr tak převážnou část pauzy není pohromadě. „Je to dlouhodobá záležitost, potkává nás to prakticky každou přestávku,“ připomíná kouč Kekrt nelehký úděl zuberské líhně talentů.

Právě probíhající pauza v Zubr extralize není výjimkou. „Nyní máme pětici hráčů na turnajích mužské reprezentace v Paříži a v Plzni. Všechny pohromadě je budeme mít někdy uprostřed příštího týdne, takže plnohodnotně budeme trénovat v plné sestavě od konce příštího týdne,“ podotýká trenér Kekrt.

Valaši si kvůli výše zmíněným komplikacím v prosinci minulého roku předehráli zápas s Bystřicí pod Hostýnem, který měli původně hrát 24. ledna. „Chtěli jsme předehrát i následný duel s Hustopečemi 1. února, abychom měli o něco delší čas na společnou přípravu s kompletním kádrem. Svaz nám to ale neumožnil, a tak před startem extraligy budeme mít k dispozici asi jen deset dní, což je velmi málo,“ poznamenal trenér.

V dalších přípravných zápasech čeká lídra extraligy ještě pět soupeřů. Včera po uzávěrce tohoto vydání skončil zápas s Hranicemi, dnes přivítají Valaši další extraligový celek Frýdek-Místek.

Další čtyři zápasy pak sehrají Zubřané se dvěma týmy z nejvyšší rakouské soutěže. Dvakrát se utkají s Kremsem (momentálně 5. místo v nejvyšší soutěži) a dvakrát s týmem AON Fivers (3. místo). „Už jsme s těmito týmy hráli i v letní přípravě a byli jsme spokojeni. I tentokrát očekáváme dobré zápasy, jsou to silní soupeři,“ řekl Kekrt.

Výsledek prvního přípravného zápasu: Zubří – Kopřivnice 42:22 (22:9). Sestava a branky Zubří: Malina, Orság – Vyjídák 9, Šustáček 6, Randýsek 5, Krupa 5, Říha 3, Plšek 3, Kichner 3, Pernica 3, Jurka 2, Mičkal 2, Ondřej 1, Titkov.

Další program přípravných zápasů Gumáren Zubří (všechna utkání na domácí půdě): Čtvrtek 8. ledna: TJ Cement Hranice (19.30). Pátek 16. ledna: UHK Krems (Rakousko, 19.30). Sobota 17. ledna: UHK Krems (10.30). Sobota 24. ledna: AON Fivers (Rakousko, 18). Neděle 25. ledna: AON Fivers (10.30).