„Tohle utkání by nás mohlo nakopnout. Je však potřeba, abychom v dalším zápase hráli šedesát minut a ne jen padesát,“ řekl směrem k závěrečnému souboji základní části domácí trenér Dušan Poloz.

V sobotu měli Zubřané nůž na krku. V případě zaváhání se mohl jejich sen o play-off rozplynout. To ale Valaši nechtěli připustit a hned z úvodu utkání to bylo znát. Postupně si vypracovali náskok a poločas ovládli 14:7. Jičínští hráči jen marně hledali skuliny v pevné defenzívě domácích.

„Ve druhé půli prvního poločasu jsme přestali být produktivní v postupném útoku. Akce jsme nedohrávali tak, jak jsme si představovali. Zubří pak dávalo rychlé góly z první a druhé vlny a dostalo se na koně, což nakonec rozhodlo,“ hledal příčinu prohry trenér Jičína Petr Mašát.

Ani po přestávce totiž Zubřané nepolevili a dál pálili ze všech stran. Za jistou obranou podal výborný výkon i brankář Malina a v 50. minutě už byl rozdíl ve skóre desetibrankový.

„Obrana byla dnes vynikající a to i díky Tomáši Říhovi, který v ní okamžitě změnil způsob komunikace. Když tak zkušený matador rozdává pokyny ostatním, tak se obrana hned posune k lepšímu,“ chválil Poloz výpomoc zuberského pivota, pro nějž to byl teprve druhý zápas v sezóně.

Valaši nakonec zvítězili 30:23 a dál živí naději na play-off. Do něj se podívají pouze v případě, že získají v posledním kole v Hranicích více bodů, než doma uhrají Lovosice nad první Karvinou. Pokud Lovci zvítězí, tak na Robe zbyde jen skupina o udržení v extralize.

HC ROBE ZUBŘÍ – HBC RONAL JIČÍN 30:23 (14:7)

Zubří: Malina 1, Orság, Krůpa – Hrstka 6/4, Mizera 6, Janíček 4, Korbel 4, Vlk 3, Dořičák 3, Šustáček 2, Přikryl 1, Válek, Hlinka, Dokoupil, Zeman, Hybner.

Nejvíce branek Jičín: Šulc 5/2, Horut 3/1, Dolejší 3. Rozhodčí: Kozler, Zych. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/6 . Vyloučení: 8 (Říha ČK): 6. Diváci: 928.

Další výsledky: Brno – Lovosice 28:28, Frýdek-Místek – Hranice 29:26, Karviná - Dukla Praha 38:31, Kopřivnice - Nové Veselí 28:26, Plzeň – Litovel 33:18.

1. Karviná 21 16 1 4 612:518 33

2. Plzeň 21 15 3 3 621:532 33

3. Kopřivnice 21 13 3 5 626:561 29

4. Nové Veselí 21 12 2 7 524:517 26

5. Dukla Praha 21 11 1 9 575:528 23

6. Jičín 21 11 1 9 539:532 23

7. Frýdek-Místek 21 10 2 9 580:563 22

8. Lovosice 21 8 3 10 599:598 19