„Utrpěli jsme zaslouženou porážku, není o čem diskutovat,“ sportovně uznal lodivod Valachů. „Nemohu nikomu nic vyčítat, protože chvílemi bylo na hřišti s výjimkou gólmana Maliny šest dorostenců,“ pokrčil rameny Titkov.

Přitom jeho svěřenci šli poměrně rychle až do pětigólového vedení (9:4) a vše vypadalo na bezproblémové vítězství. „Zápas se zlomil v úvodu druhého poločasu, kdy jsme soupeři nabídli přesilovku, dostali jej do tempa a nechali hrát jeho technickou a trpělivou hru,“ označil za klíčové Titkov. „Naopak my se zejména po změně stran nedostali do rychlých útoků, sami jsme selhali v útočné činnosti,“ bolí ještě nyní končícího ruského bohatýra.

„Hodně nás podržel gólman Hrdlička. Využitou přesilovkou jsme domácí znervózněli,“ konstatoval trenér Lovosic Milan Berka. „Jsme moc spokojení, i když se nám nepovedl vstup do zápasu. Bojovností a výbornou obranou jsme dostali Zubří pod tlak. Nedovolili jsme domácím střílet jednoduché branky,“ označil za klíčové kouč hostí, který v sobotu večer dovolil v hranickém azylu svým svěřencům k večeři jedno „vítězné“ pivo. „Po dnešku se nám bude určitě lépe regenerovat a budeme se snažit v neděli předvést ještě lepší výkon. Zítra se půjdeme projít do nedalekých lázní Teplice nad Bečvou na kafe a odpoledne se pokusíme opět překvapit,“ slíbil Berka.
Druhý, odvetný zápas v Zubří je na programu v neděli od 18 hodin v místní Robe aréně.

O 3. místo – 1. zápas: ROBE ZUBŘÍ – LOVOSICE 24:25 (14:11). Stav série 0:1

Nejvíce branek: Klíma 5, Dokoupil 5, Pich 4/1 – Klimt 6/2, Bičiště 5, Bouček 4. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 2:7. Diváci: 1138.

Další výsledek: finále play-off, 1: zápas: Karviná – Plzeň 30:24 (18:11), stav série 1:0.