„Je to škoda, ale vyhořeli jsme v koncovce. Zahodili jsme nějakých 18 vyložených šancí a řadu dalších. Brankáři rozhodli duel, ti Dukelští byli lepší,“ sportovně uznal trenér Zubří.

O osudu zápasu se prakticky rozhodlo v první půli, kdy si domácí vytvořili místy až devítigólové vedení. „V úvodu nám příliš nefungovala ani obrana. Na druhou stranu kluci zápas ani za toho stavu nezabalili, dřeli a bojovali do konce,“ potěšilo slovenského kouče.

Posádka Erik Cais se spolujezdcem Petrem Těšínským dojela na Portugalské rally i přes havárii na konečném 42. místě. Foto: archiv jezdce/Jan Froněk
Talent Cais: Budoucnost mohu mít otevřenou, pokud sám sebe uhlídám!

Smazat manko se však jeho svěřencům nepovedlo. „Po přestávce jsme byli herně lepší, několikrát jsme sahali po obratu, ale vylámali jsme si zuby v koncovce. Opět se potvrdilo, jak v dnešní moderní házené dokážou zápas rozhodnout brankáři. A dukelský Petržela dnes potvrdil svou vysokou kvalitu,“ poznamenal.

Na rozhodující sobotní duel se Valaši náležitě připraví. „Nic zásadního měnit nebudeme. Musíme zkvalitnit defenzivu a zpřesnit koncovku. Před našimi fanoušky budeme chtít bojovností a srdíčkem dotáhnout sérii do bronzového konce,“ dodal odhodlaně Peter Dávid.

DUKLA PRAHA – ROBE ZUBŘÍ 28:24 (15:9)
STAV SÉRIE 2:2

Nejvíce branek: Krušberský 6, F. Březina 5, Blecha 4 – Dobeš 8, Mořkovský 4, Dokoupil 2. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 – 3/2. Vyloučení: 1:0. ČK: Sviták (DUK).

Výsledek finále: Plzeň – Karviná 26:25 (stav série 2:2).