„Snažili jsme se absence v týmu otočit v náš prospěch a kluky namotivovat. Musím jim za předvedenou bojovnost poděkovat,“ pochválil své svěřence zastupující kouč domácích Pavel Hrachovec.

Dohrávka 9. kola extraligy přinesla v úvodu vyrovnanou hrou. Ještě ve 12. minutě drželi hostující házenkáři mírné vedení, pak ale zavelel k obratu domácí Mazurek a Zubřanům se podařilo odskočit na rozdíl tří branek. Kopřivničtí jen marně hledali recept na dobrou defenzívu Robe, za kterou spolehlivě chytal brankář Malina.

„Do zápasu jsme vstoupili s obranou, která víceméně fungovala. Nicméně potom se rozstřílela zuberská pravá spojka. Přestalo se nám dařit v obraně a i úspěšnost brankářů šla dolů,“ kroutil hlavou kopřivnický trenér Lubomír Veřmiřovský, jehož tým prohrál první poločas 9:13.

Po přestávce se hráči Kopřivnice, pro které to bylo první letošní utkání, sice dotáhli na rozdíl jediné branky, víc jim však Valaši nedovolili. Trpělivou hrou opět odskočili a v 50. minutě vedli nad favoritem už o šest branek.

„Ve druhém poločase rozhodlo to, že jsme udělali jen čtyři technické chyby. Naše úspěšnost střelby byla vysoká, což Kopřivnice velmi znervózňovalo,“ všiml si zuberský trenér Hrachovec.

V závěrečných minutách Robe už nepřipustilo žádné drama a zapsalo si tak důležité vítězství. Díky dvěma bodům se Zubřané posunuli před svého sobotního soka, který má však o tři odehrané zápasy míň.

„Jsme zklamaní, protože jsme chtěli odehrát daleko lepší zápas. Projevila se asi ta dvouměsíční pauza, kdy jsme nemohli kvůli covidu odehrát ani žádné přípravné utkání. Ale to není výmluva. Dnes šlo vidět, že jsme se neměli o koho opřít ani vepředu, ani vzadu. Přišlo mi, že jsou všichni nerozehraní a z formy,“ smutnil po zápase trenér hostů Veřmiřovský.

Naopak domácí lavička neskrývala radost. Aby taky ne, v soutěžním utkání porazili Zubřané Kopřivnici po takřka třech a půl letech. Vítězství je o to sladší, že k němu dokráčeli zuberští mladíci bez několika opor i bez hlavního kouče Tonara.

„Nebylo to nic jednoduché. Že je pozitivní jsme se dozvěděli v pátek ve třináct hodin a hned jsme museli nějak reagovat. Dneska jsem se podíval na videa a snažil jsem se kluky hlavně motivovat. Jsem rád, že navázali na výkon z Nového Veselí,“ dodal na závěr zaskakující Hrachovec, který má v zuberském klubu na starost mladší dorost.

HC ROBE ZUBŘÍ – KOPŘIVNICE 30:24 (13:9)

Nejvíce branek: Mazurek 8, Hlinka 7, Havran 4 – Petřík 7/6, Donoso Andalaft 4, Střelec 2. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 2/2 – 6/6. Vyloučení: 6:5. Bez diváků.

Další výsledky: Hranice – Lovosice 27:27 (10:17), Dukla Praha – Plzeň 32:25 (18:10), Jičín – Frýdek-Místek 21:27 (7:14).