„Během krátké posezonní přestávky jsme rozhodně nelenili a zejména na Slovensku, kde podle místní legislativy nově musí být hráči zaměstnanci klubu, jsme rozhodili hned několik přestupových las. Z asi patnáctky oslovených hráčů bez smlouvy se rýsuje příchod minimálně jednoho, se kterým jsme se nedávno setkali v Bratislavě,“ naznačil nový trenér Zubří Dušan Poloz, odkud by mohl vítr foukat.

„Ve finálním jednání máme dvě úderné spojky, z toho jednu střílející levou rukou. Obě mají velký zájem v Zubří hrát, i finanční představy se příliš nerozchází. Kdyby to vyšlo a k tomu se uzdravili stávající marodi, nemusel by kádr v naší nulté sezoně vypadat úplně špatně,“ věří Poloz, který po sezoně vystřídal u kormidla Andreje Titkova.

Ten zahájí nový extraligový ročník v Brně.

V Zubří již mají za sebou třítýdenní rekondiční blok, kterého se ale nezúčastnili všichni hráči.

„Řada z nich byla na srazu reprezentací, ať už áčka, tak i dorostenců a kadetů. V kombinaci se zraněními jsme si tak museli k naplnění tréninků nyní výhradně bez míče vypomoci kluky z dorostu,“ upřesnil zkušený trenér, jenž od minulého týdne dal volno hráčům až do 16. července.

Zde již začne ostrá příprava na sezonu, kterou začne Zubří druhý zářijový víkend na půdě nováčka z Litovle.

„To nebude snadné. Každopádně nás čeká náročný podzim, během kterého odehrajeme 14. zápas, což jsou dvě třetiny základní části. Zde se již bude rozhodovat o účastnících play-off, bude velmi důležité zvládnout začátek,“ uvědomuje si Poloz, jenž ale o ambicích nyní ještě hovořit nechce.

„Pořád se nad naším kádrem vznáší mnoho otazníků. O konkrétních cílech budeme mluvit nejdříve měsíc před startem,“ pousmál se Dušan Poloz.