„Úspěch z kategorie povinných, se kterým se počítá. Popravdě ale kluci podali kostrbatý výkon, který jsem očekával. Kvůli reprezentačním srazům dorostenců a juniorů jsem kluky moc neviděl,“ konstatoval trenér Robe Dušan Poloz.

Ten se radoval především ze zisku bodů. „Hráčem zápasu byl Mirek Jurka, který podává stabilní výkony, ale nyní podal suverénně nejlepší od návratu do Zubří. Přestože ostatní podali průměrné výkony, stačilo to,“ oddechl si trenér Valachů, jehož výběr již má v hlavách blížící se šlágr s pražskou Duklou.

Ještě předtím jej ale čeká pohárové derby ve Zlíně. „Stejně jako v Polance, kde koučoval Martin Hrstka, dostane na mém místě prostor další hráč. Kdo to bude, ale ještě nevím,“ pousmál se Poloz, jenž bere pohárovou soutěž vážně. „Každý mistrovský zápas chceme vyhrát. Jsem rád, že nám los přisoudil Zlín, alespoň mohu na zápas z domu, na kluky počkám u haly,“ směje se trenér Zubří, který bydlí v Baťově městě.

MALOMĚŘICE – ROBE ZUBŘÍ 20:27 (11:15)

Nejvíce branek: Osoba 7, Jung 2/1, Vítek 2 – Jurka 10, Mičkal 4, Dokoupil 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 4:3. Diváci: 271.

DALŠÍ VÝSLEDKY 8. kola: Dukla Praha – Kopřivnice 40:28 (19:18), Jičín – KP Brno 21:20. V neděli se hraje: Plzeň – Lovosice, Nové Veselí – Karviná, Hranice – Frýdek-Místek.